2020-10-14 19:10:44

Rysice nie zawiodły! Kolejna wygrana nad DPD Legionovią Legionowo

foto. Developres SkyRes Rzeszów
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały 3:1 na wyjeździe DPD Legionovię Legionowo i utrzymały pozycję lidera tabeli TauronLigi. Gospodynie były w stanie nawiązać równą walkę tylko w inauguracyjnej partii, a reszta przebiegała już pod dyktando Rysic.

Pierwsza partia była zdecydowanie najbardziej wyrównana ze wszystkich. Obie ekipy starały się ryzykować zagrywką i odrzucić rywalki od siatki. Legionovia musiała sobie radzić bez Oliwii Różański, która doznała urazu w ostatnim meczu w Rzeszowie. Ciężar gry wzięła na siebie Julie Oliveira Sousa i wydatnie pomogła swojemu zespołowi w wygraniu inauguracyjnej partii 28:26.

W drugim secie gospodynie równie dobrze radziły sobie jak w pierwszym, ale tym razem Rysice były czujne w końcówce. Developres długo gonił wynik, ale w końcu udało się wyjść na prowadzenie po asie serwisowym Alexandry Lazić. W tym ustawieniu zdołały jeszcze zdobyć trzy punkty przewagi i dowiozły to zwycięstwo do końca (25:19).

Kolejna odsłona to już popis gry drużyny z Rzeszowa - szybkie prowadzenie 4:0 i o czas musiał poprosić szkoleniowiec Legionovii Alessandro Chiappini. Przerwa na niewiele się zdała, bo rzeszowianki skutecznie rozbijały rywalki i zwiększały swoje prowadzenie. Po punktowym ataku Lazić zrobiło się już 15:8 i pewnym było to, że Developres wygra w tym secie. Tak też się stało i ostatecznie po szczelnym bloku trzeci set dobiegł końca (25:16).

Ostatnia partia rozpoczęła się udanie dla legionowianek, bo po ataku w aut Kiery Van Ryk prowadziły 5:3. Przewaga jednak szybko stopniała i po kilku świetnych zagrywkach Anny Stencel było już 8:14. Złą serię gospodyń przerwała Oliveira Sousa, ale jej koleżanki z drużyny nie były w stanie nawiązać równej walki z Rysicami. Ostatecznie rzeszowianki wygrały czwartego seta 25:18 i na Podkarpacie wrócą z kompletem punktów.

DPD Legionovia Legionowo - Developres SkyRes Rzeszów 1-3 (28:26, 19:25, 16:25, 18:25)

MVP: Alexandra Lazić