2020-09-20 20:03:17

Pogoń Siedlce lepsza od Hutnika Kraków! Zadecydował gola w samej końcówce

Gracze beniaminka z Krakowa nie będą mile wspominać wyprawy na Mazowsze. Hutnik jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, jednak to Pogoń po meczu cieszyła się z wygranej.

Hutnik Kraków po dwóch porażkach chciał w końcu sięgnąć po komplet oczek. Na ich drodze stanęła Pogoń Siedlce, która tydzień temu wygrała i wczoraj chciała pójść za ciosem. Gospodarzom bardzo zależało na zwycięstwie, bowiem dzięki niemu ekipa z Mazowsza byłaby na "zero". Przypomnijmy, siedlczanie pod koniec poprzedniego sezonu zostali ukarani odjęciem punktów, o czym pisaliśmy TU.

Pierwsza połowa wczorajszego starcia nie przyniosła goli, ale podopieczni Leszka Janiczaka pozostawili po sobie dobre wrażenie. To nowohucka ekipa była stroną przeważającą, ale szwankowała skuteczność. Dużo więcej pod bramkami obu zespołów działo się po zmianie stron. W 59. minucie Krzysztof Świątek wypatrzył Abdallaha Hafeza, który umieścił piłkę w siatce.

To widocznie podrażniło miejscowych, którzy błyskawicznie ruszyli do odrbabiania strat. Pogoń napierała i w 67. minucie gola na 1-1 zdobył Maciej Górski. Zespół dowodzony przez Bartosza Tarachulskiego dostał wiatru w żagle i czym prędzej rozpoczął poszukiwania zwycięskiego trafienia. To udało mu się znaleźć w doliczonym czasie gry, a jego był Franciszek Wróblewski.

0-1 Abdallah Hafez (59)
1-1 Maciej Górski (67)
2-1 Franciszek Wróblewski (90)

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Marcin Kozłowski I (83. Sebastian Krawczyk), Piotr Pierzchała, Bartosz Brodziński, Bartłomiej Olszewski - Ishmael Baidoo (85. Eryk Więdłocha), Tomasz Margol (73. Oskar Repka), Oskar Sewerzyński, Piotr Marciniec (73. Bartosz Rymek), Franciszek Wróblewski - Maciej Górski (83. Kamil Walków)

Hutnik Kraków: Dawid Smug - Sebastian Olszewski, Piotr Stawarczyk, Mateusz Zając, Przemysław Antoniak (62. Bartosz Tetych) - Mateusz Ozimek, Łukasz Kędziora, Patryk Kieliś, Krzysztof Świątek, Dawid Linca - Abdallah Hafez (70. Kamil Sobala)

Żółte kartki: Górski, Baidoo - S.Olszewski

Sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok)