2020-09-21 15:06:18

Developres SkyRes Rzeszów pokonał na inauguracją Volley Wrocław

Rzeszowianki udanie rozpoczęły zmagania w siatkarskiej elicie. Podopieczne Stephana Antigi pokonały rywalki z Wrocławia, które jednak postawiły trudne warunki.

Developres SkyRes Rzeszów stawiany był jako faworyt przed wczorajszym meczem. Ekipa Volley Wrocław nie zamierzała jednak przyjmować roli ofiary, tylko od początku postawiła gospodyniom ciężkie warunki. Rysice od początku popełniały sporo błędów, co skrętnie wykorzystały wrocławianki.

Przyjezdne dostały wiatru w żagle i ostatecznie pierwszego seta wygrały w stosunku 21-25. To widocznie podrażniło podopieczne Stephana Antigi, który od początku drugiego seta posłał w bój Juliette Fidon-Lebleu. Początek tego starcia był wyrównany, jednak to rzeszowianki ostatecznie postawiły na swoim i drugi set wygrały 25-22.

Dla gospodyń w niedzielne popołudnie liczyło się tylko zwycięstwo, choć siatkarki z Wrocławia stawiały ciężkie warunki. Początek trzeciego seta był bardzo zacięty, ale Rysice szybko przejęły inicjatywę. Developres SkyRes Rzeszów dostał wiatru w żagle i ostatecznie trzeci set wygrał w stosunku 25-17.

Zespół dowodzony przez Stephana Antigę liczył że czwarty set będzie już ostatnim. Wrocławianki natomiast miały inne plany. W tej części gry nikt nie odpuszczał, a każda z ekip zacięcie walczyła o piłkę. Przyjezdne napsuły sporo krwi rzeszowiankom, jednak ostatecznie to zespół ze stolicy Podkarpacia wygrał to spotkanie, a czwarty set w strosunku 27-25.

KS DevelopRes Rzeszów - Volley Wrocław 3-1 (21-25, 25-22, 25-17, 27-25)

Developres SkyRes Rzeszów:  Polańska (19), Van Ryk (32), Blagojević (12), Kaczmar (1), Efimienko-Młotkowska (8), Lazić (3), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Fidon-Lebleu (4), Stencel, Rasińska, Krajewska, Grabka

Volley Wrocław:  Witkowska (11), Murek (9), Szady, Rapacz (11), Bączyńska (21), Fedorek (6), Pancewicz (libero) oraz Wołodko, Jasek (1), Adamek (libero)