2020-09-20 19:35:40

Garbarnia Kraków przegrała z Wigrami Suwałki

Krakowianie po zeszłotygodniowej wygranej chcieli pójść za ciosem i przed własną publiką sięgnąć po komplet oczek. Chęć wygranej miały też Wigry, a Kamil Adamek polował na kolejne gole.

Początek sobotniej potyczki był wyrównany, a obie ekipy pierwsze minuty poświęciły na wzajemne badanie się. Wigry Suwałki prowadzenie mogły objąć w 18. minucie. W polu karnym odnalazł się Adrian Karankiewicz, który zdecydował się na strzał, ale piłka ostatecznie zatrzymała się na poprzeczce.

Po chwili postanowiła zrewanżować się Garbarnia Kraków, a konkretnie Kacper Laskoś, ale futbolówka po jego główce poszybowała nad bramką. Obie ekipy stwarzały sobie okazje do zdobycia gola, ale żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. Do przerwy na tablicy wyników widniało 0-0.

Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli goście, którzy błyskawicznie objęli prowadzenie, a z gola cieszył się Kamil Adamek. Sytuacja ta dodała skrzydeł Wigrom, którzy po chwili mogli prowadzić już 0-2, ale dogodnej szansy nie wykorzystał Denis Gojko. W 50. minucie okazje miał jeszcze Cezary Sauczek, ale czujny w bramce był Aleksander Kozioł.

Garbarnia chciała czym prędzej odrobić straty i to jej się udało w 56. minucie. Patryk Serafin zagrywał do Kamila Kuczaka, a ten umieścił piłkę w sieci. Krakowskiej drużyny nie zadowalał jednak remis i ta błyskawicznie rozpoczęła poszukiwania gola numer dwa. Wigrom także marzyła się wygrana.

Zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje okazje, ale dobrze spisywali się bramkarze. Konkretniejsi pod bramką rywala byli jednak gracze z Suwałk, którzy w końcówce dwukrotnie trafiali do siatki. Najpierw w 86. minucie po raz drugi tego dnia trafił Kamil Adamek, a chwilę później miał na swoim koncie dublet.

0-1 Kamil Adamek (46)
1-1 Kamil Kuczak (56)
1-2 Kamil Adamek (86)
1-3 Kamil Adamek (90)

Garbarnia Kraków: Kozioł - Laskoś (66. Malik), Masiuda, Nakrosius - Kowalski, Duda (90. Klimek), Kuczak, Marszalik (89. Pająk) - Bąk, Serafin (89. Wacławek) - Radwanek (46. Kołbon)

Wigry Suwałki: Zoch - Ozga, Dobrotka, Piekarski, Karankiewicz, Liszka - Czułowski (82. Bogusławski), Babiarz - Gojko (66. Wełniak), Sauczek (84. Gierach) - Adamek

Żółte kartki: Bąk - Karankiewicz

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)