2020-09-20 19:05:08

Błękitni Ropczyce pewnie pokonali Legion Pilzno

Błękitni Ropczycyce w ramach spotkania 13. kolejki IV ligi podkarpackiej gościli na swoim obiekcie ekipę dotychczasowej rewelacji sezonu Legion Pilzno. Gospodarze zaaplikowali gościom aż cztery bramki.

Spotkanie mogło kapitalnie rozpocząć się dla ekipy Legionu Pilzno bowiem osiem minut po gwizdku w dogodnej sytuacji prosto w bramkarza uderzył Tomasz Barycza. Wynik spotkania w końcówce pierwszej części gry otworzył Szymon Majcher, który wykorzystał dobre podanie Krystiana Majki.

Kilka chwil później Błękitni Ropczyce prowadzili już 2-0 a piłkę do siatki wpakował Hubert Siepierski. Do przerwy to zawodnicy z Ropczyc prowadzili dwoma bramkami. Po zmianie stron drugą bramkę na swoje konto strzałem głową dopisał Siepierski. Kwadrans po bramce Siepierskiego nadzieje w serca Pilznian wlał Damian Wolański, który zdobył bramkę z rzutu karnego.

Drużynie z Pilzna nie udało się jednak pójść za ciosem a wynik spotkania na trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry ustalił Bartłomiej Darłak. Po dopisaniu na swoje konto trzech "oczek" gospodarze w ligowej tabeli plasują się na jedenastej pozycji. Legion w stawce spadł na czwartą lokatę.

1-0 Majcher (40')
2-0 Siepierski (41')
3-0 Siepierski (51')
3-1 Wolański (67')
4-1 Darłak (87')

Błękitni Ropczyce: Albrycht - Gawron (64' Fornek), Gdowik, Szczybyło, Kmiotek - Majka, Sulisz, Piwowar (46' Kurek), Siepierski (80' Zawiślak) - Majcher - Kot (70' Darłak)

Legion Pilzno: Kochan - Tragarz, Bieszczad, Pęcak, Sikora - Dereń (46' Kwiatek), Manzo, Barycza, Misztal (60' Buras), Kozioł (46' Sztuka) - Wolański