2020-09-16 19:09:09

Texom Sokół Sieniawa pokonał Piasta Tuczempy, lidera 4 ligi podkarpackiej

Środa zwykle stoi pod znakiem pucharu i tak też było dziś. Czołowa drużyna 3 ligi zmierzyła się z liderem 4 ligi. Była więc okazja aby sprawdzić jak dużo brakuje do poziomu czołówki rozgrywek makroregionalnych.

Dzisiejsza potyczka Texom Sokoła Sieniawa z Piastem Tuczempy była zaległym meczem w ramach 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Jarosław. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, bowiem naprzeciw siebie stanęły czołowa drużyna 3 ligi gr. IV i lider 4 ligi podkarpackiej. Lepsze humory przed pierwszym gwizdkiem miała ekipa pomarańczowo-czarnych.

Podopieczni Ryszarda Kuźmy liczyli natomiast na przełamanie, bowiem w niedzielę ugrali oczko na wyjeździe z Wisłą Sandomierz. Sportowa złość przyjezdnych przekuła się na zdobycze bramkowe, których więcej miał trzecioligowiec. Ten po zaledwie siedmiu minutach prowadził 0-2, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Łukasz Mazurek.

Zespół dowodzony przez Marka Strawę chciał szybko zniwelować stratę, ale trzecioligowiec nie dawał mu tej możliwości. Drużyna z Sieniawy także miała swoje okazje, jednak ostatecznie do przerwy więcej goli nie padło. Na kwadrans odpoczynku w lepszych humorach schodził Sokół, który na kolejne 45 minut miał dwubramkową zaliczkę.

Piastunki nie zamierzały się poddawać i liczyły na podobny scenariusz co w meczu z rezerwami Stali Stalowa Wola. Przypomnijmy, gospodarze po przerwie zdobyli cztery gole i tym samym odwrócili kartę. Biało-niebiescy nie pozwolili jednak na zbyt wiele liderowi 4 ligi podkarpackiej i dowieźli dwubramkowe prowadzenie do końca.

Piast Tuczempy - Texom Sokół Sieniawa 0-2 (0-2)

0-1 Łukasz Mazurek (4)
0-2 Łukasz Mazurek (7)