2020-09-16 08:20:58

Klasa O Krosno: Festiwal strzelecki w Nowotańcu i Rymanowie

Podobne tematy Klasa O Krosno Piłka Nożna
Za nami już ósma seria gier w krośnieńskiej okręgówce. Emocji i bramek nie brakowało, a tych sporo obejrzeli w Nowotańcu i Rymanowie.

Start Rymanów był bezlitosny dla swojego rywala w niedzielne popołudnie. Na ich drodze stanęła ekipa Beskidu Posada Górna, z którą podopieczni Szymona Gołdy urządzili sobie trening strzelecki. Warto wspomnieć, że mecz ten był określany mianem derbów, wobec czego już na starcie było wiadomo, że emocji nie zabraknie.

Gospodarze tego dnia nie mieli litości i już w 10. minucie objęli prowadzenie za sprawą Macieja Zięby. Beskid nim się obejrzał, przegrywał już 0-2, a piłkę w siatce umieścił Rafał Nikody. Zawodnik ten w sumie trzykrotnie pokonywał bramkarza beniaminka, a zajęło mu to lekko ponad kwadrans. Do przerwy więc Start wygrywał 4-0.

Ekipa Szymona Gołdy nie zamierzała się zatrzymywać i po zmianie stron również czterokrotnie umieszczała piłkę w bramce. Autorami tychże trafień byli Seweryn Zajdel, Jan Lagos, Radosław Nikody oraz Maciej Gromada. Zespół z Rymanowa tym samym pewnie pokonał w derbach drużynę z Posady Górnej.

Goli nie nie brakowało także na boisku niedawnego 4-ligowca, a mowa tutaj o Cosmosie Nowotaniec, który wbił sześć sztuk Szarotce Ucherce. Do przerwy było już 5-0, a sposób na golkipera przyjezdnych znaleźli Piotr Spaliński - dwukrotnie, Arsen Hrosu, Bartosz Gołda i Szymon Pluskwik. Po zmianie stron padł jeszcze jeden gol, a jego autorem okazał się Hrosu.

Lider rozgrywek nie zwalnia tempa. Arłąmów Ustrzyki Dolne, który ma ambitne plany, w sobotę podejmował Ostoję Kołaczyce. Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 3. minucie, a do siatki trafił Radosław Macnar, były gracz m.in. Karpat Krosno czy Rzemieślnika Pilzno. Wyrównanie nastąpiło pół godziny później, a z gola cieszył się Piotr Kosiba.

Zespół z Ustrzyk Dolnych nie zamierzał tak tego zostawiać i czym prędzej ruszył do odrabiania strat. Sztuka ta udała mu się dopiero w 59. minucie, a bramkę na 2-1 zdobył Igor Jacenkiw. Wynik ten utrzymał się już do końca spotkania i po końcowym gwizdku, Arłamów mógł dopisać do swojego dorobku cenne trzy oczka.

Tempo Nienaszów robi wszystko co możliwe, by lider czuł jego oddech na plecach. Podopieczni Grzegorza Muni w niedzielne popołudnie pewnie pokonali Kotwicę Korczyna. Strzelanie już w 8. minucie rozpoczął Marcin Walczyk, który tego dnia czterokrotnie pokonywał Dawida Bazana. Zespół z Korczyny dał radę odpowiedzieć jedną bramką, autorstwa Wiktora Czajki