2020-08-08 12:58:00

sparing: Hutnik Kraków - Apklan Resovia 0-2

Hutnik Kraków zagrał z Apklan Resovią mecz kontrolny. (fot. Hutnik Kraków)
Apklan Resovia zagrała z Hutnikiem Kraków pierwszy mecz kontrolny przed startem sezonu 2020/21 w Fortuna 1 lidze. Piłkarze Szymona Grabowskiego wygrali 1-0.

Już po ośmiu minutach gry ekipa Apklan Resovii wyszła na prowadzenie w starciu z Hutnikiem Kraków. Premierowego gola dla "Pasiaków" zdobył Cezary Demianiuk. Piłkarz ten w przerwie letniej został sprowadzony do Rzeszowa z Olimpii Elbląg. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

W 63. minucie było już 0-2. Bramkę z rzutu karnego dla Resovii zdobył Maksymilian Hebel. 23-letni pomocnik pojawił się na boisku po przerwie. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. "Pasiaki" pokonały ekipę z Nowej Huty dwoma bramkami.

W sparingu z Hutnikiem Szymon Grabowski dał pograć zawodnikom, którzy spędzili mniej minut w rozgrywkach 2 ligi w zakończonym niedawno sezonie. Ponadto Apklan Resovia testowała trzech graczy. Byli to bramkarz, obrońca oraz napastnik. Kolejny mecz "Pasiaki" zagrają za tydzień. Ich rywalem będziei Piast Gliwice w 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski.

Hutnik Kraków - Apklan Resovia 0-2 (0-1)

0-1 Cezary Demaniuk (8)
0-2 Maksymilan Hebel (63-rzut karny)

Hutnik Kraków:
Dawid Smug - zawodnik testowany, Łukasz Kędziora (46. Mateusz Zając), Piotr Stawarczyk, zawodnik testowany (66. zawodnik testowany) - Kamil Sobala (46. zawodnik testowany), Krzysztof Świątek, zawodnik testowany (46. Dawid Linca), Mateusz Reczulski, zawodnik testowany - Adrian Wójcik (46. Abdallah Hafez)

Apklan Resovia:
Zawodnik testowany - Mateusz Kantor, Jakub Persak, Konrad Domoń, Radosław Adamski - Michał Kuczałek, Zawodnik testowany, Adrian Dziubiński, Zawodnik testowany - Cezary Demianiuk, Przemysław Brychlik

Na boisku po przerwie pojawili się: Geniec, Kubowicz, Wasiluk, Feret, Kałaska (j), Szymkiewicz (j), Twardowski i Hebel