https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-06-26 12:19:14

Apklan Resovia, Stal Rzeszów i Stal Stalowa Wola otrzymały licencję na grę w 2 lidze!

Czerwiec to gorący okres w polskiej piłce, bowiem w tym miesiącu kluby walczą o licencję uprawniającą do gry na danym szczeblu. Dziś poznaliśmy rozstrzygnięcia odnośnie drugiej ligi.
 
Wczoraj miało miejsce posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, na którym były rozpatrywane wnioski klubów zainteresowanych grą w 2 lidze. Jeśli chodzi o ekpy Apklan Resovii, Stali Rzeszów i Stali Stalowa Wola, to wobec nich zastrzeżeń nie było. Kilka drużyn natomiast otrzymało nadzory.
 
Jedynym klubem, któremu odmówiono licencji jest Legionovia Legionowo, która niespełnieniła kryterium F.01. Jeśli chodzi zaś o nadzory, to te przynano Zniczowi Pruszków, Gryfowi Wejherowo, Motorowi Lublin, Śląskowi II Wrocław oraz Hutnik Kraków. Cała szóstka będzie monitorowana pod względem infrastrukturalnym.
 
To jednak nie koniec, bowiem Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN będzie miała w szczególności na oku ekipę z Suchych Stawów. Wobec ekipy z Krakowa oprócz dozoru infrastrukturalnego, zastosowano ponadto nadzór sportowy oraz z zakresu personelu i administracji.
 
Jeśli chodzi natomiast o GKS Bełchatów oraz Skrę Częstochowa, to decyzje licencyjne w stosunku do klubów zostaną podjęte w przyszłym tygodniu. Komisja wyznaczyła Klubom termin na uzupełnienie niezbędnej dokumentacji.
 
Warto też dodać, że na każdy klub biorący udział w procesie licencyjnym, został nałożony nadzór finansowy. Ma to związek z przedłużającą się sytuacją na świecie, której skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów.
 
Poniżej pełny komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.
 
25 czerwca 2020 roku, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski:

1. Klubów II ligi o przyznanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach II ligi w sezonie 2020/2021
2. Klubów III ligi o przyznanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach II ligi w sezonie 2020/2021
3. Klubu Radomiak Radom o przyznanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach I ligi w sezonie 2020/2021
4. Klubu Górnik Łęczna o przyznanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach Ekstraligi kobiet oraz rozgrywkach Klubowych UEFA kobiet w sezonie 2020/2021.

Komisja podjęła następujące decyzje:

1. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach II ligi w sezonie 2020/2021 klubom: Błękitni Stargard, Bytovia Bytów, Elana Toruń, Garbarnia Kraków, GKS Katowice, Górnik Łęczna, Górnik Polkowice, Lech II Poznań, Pogoń Siedlce, Resovia, Stal Rzeszów, Widzew Łódź, Stal Stalowa Wola, Olimpia Elbląg, KKS Kalisz, Sokół Ostróda
2. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach II ligi w sezonie 2020/2021 z nadzorem infrastrukturalnym klubom: Znicz Pruszków, Gryf Wejherowo, Motor Lublin, Śląsk II Wrocław
3. Przyznać klubowi Hutnik Kraków licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach II ligi w sezonie 2020/2021 na stadionie Garbarni Kraków z nadzorem infrastrukturalnym, sportowym oraz z zakresu personelu i administracji
4. Nie przyznać klubowi Legionovia Legionowo licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach II ligi w związku z niespełnieniem kryterium F.01
5. Przyznać klubowi Radomiak Radom licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach I ligi w sezonie 2020/2021 na stadionie zastępczym w Puławach z nadzorem infrastrukturalnym
6. Przyznać klubowi Górnik Łęczna licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraligi w sezonie 2020/2021 i licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Klubowych UEFA w sezonie 2020/2021.

W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie Kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów.

Decyzje licencyjne w stosunku do klubów GKS Bełchatów oraz Skra Częstochowa zostaną podjęte w przyszłym tygodniu. Komisja wyznaczyła Klubom termin na uzupełnienie niezbędnej dokumentacji.

Od powyższych decyzji klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni od doręczenia decyzji.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij