https://www.dikyspray.pl/


2020-06-26 13:05:23

Kiera Van Ryk została nową zawodniczką Developres Rzeszów!

fot. volleybergamo.it
fot. volleybergamo.it
Rzeszowski klub punktualnie w samo południe, pochwalił się nowym nabytkiem. Do ekipu Stephana Antigi dołączyła zawodniczka z Kanady.
 
Kiera Van Ryk została nową zawodniczką Developresu Rzeszów. 21-letnia atakująca pochodzi z New Westminster, a pierwsze kroki w siatkówce stawiała na University of British Columbia. Kolejnym krokiem były przenosiny do UBC Thunderbirds, a latem ubiegłego roku podpisała zawodowy kontrakt na grę w lidze włoskiej w Volley Bergamo.
 
Tam była zmienniczką Malwiny Smarzek-Godek. Jako 19-latka została uznana za debiutantkę roku w kanadyjskiej lidze, a jej drużyna wywalczyła brązowy medal. W seniorskiej reprezentacji Kanady zagrała m.in. w 2018 roku podczas mistrzostw Panamerykańskich, gdzie wywalczyła brąz. Jesienią zagrała na mistrzostwach świata w Japonii i była jedną z liderek swojego zespołu.
 
Nowa "Rysica" udzieliła już rozmowy dla oficjalnego serwisu klubowego, którą prezentujemy poniżej.
 
Nowa umowa z polskim klubem Developres Rzeszów. Czy widziałaś już, jak gra nasz klub?
 
Zanim zdecydowałam, że będę grać w Developres Rzeszów, poprosiłam menagera o wysłanie mi kilku waszych spotkań. Oglądałam wasz fantastyczny mecz w Pucharze Polski z Chemikiem Police oraz niesamowitą walkę z Busto w Rzeszowie. Byłam pozytywnie zaskoczona poziomem, jaki prezentuje wasza drużyna – myślę, że stać by was było na czołowe lokaty w lidze włoskiej. Atmosfera na trybunach i ilość ludzi na meczach też robią swoje – widać, że w Rzeszowie kocha się siatkówkę i jest to dla was sport numer jeden.
 
Co ostatecznie przesądziło, że przenosisz się do Polski?
 
Chcę się rozwijać, być coraz lepszym graczem, a w Polsce, dzięki współpracy ze Stephanem Antigą mogę to osiągnąć. To właśnie w pierwszej kolejności postać waszego trenera, który znany jest w Kanadzie, bo zrobił z naszą reprezentacją niesamowity wynik, spowodowała, że zdecydowałam się zmienić Włochy, na Polskę.
 
Jak oceniasz Polską Ligę Siatkówki?
 
Z tego, co słyszałem, polska liga i kibice są wspaniali! Mówi się, że to najprężniej rozwijająca się liga w Europie – fajnie, że będę jej częścią.
 
Jakie są Twoje cele na nowy sezon w Polsce?
 
Uwielbiam konkurować i rozwijać się, więc moje cele byłyby właśnie takie. Aby być najlepszą zawodniczką, jaką mogę być i wygrywać!
 
Jak wyglądają twoje przygotowania do nowego sezonu?
 
W tym dziwnym czasie, którego doświadcza świat, trening różni się od tego, jak normalnie by dla mnie wyglądał. Próbuję znaleźć sposób na bycie silną i gotową do treningu, robię program treningowy wokół mojego domu, a także znajduję sposoby na grę w siatkówkę!
 
Gdzie aktualnie przebywasz i jak spędzasz ten wolny czas?
 
Obecnie mieszkam z rodziną w mieście na obrzeżach Vancouver. W tej chwili mój wolny czas spędzam, ćwicząc, grając w siatkówkę i pakując się, aby dołączyć do drużyny w Polsce! Bilety już mam kupione i wkrótce do was dołączę.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij