https://stalrzeszow.pl/stal-rzeszow-rakow-czestochowa-w-i-rundzie-fortuna-pucharu-polski/


2020-05-16 18:15:51

Sezon w 3 lidze gr IV zakończony! Motor Lublin awansował do 2 ligi

fot. Marek Jedynak
fot. Marek Jedynak
Wiele drużyn jeszcze miało nadzieję na dokończenie trzecioligowych zmagań. Specjalny list wystosowała nawet Wisła Puławy. Dziś Lubelski ZPN podjął decyzję odnośnie sezony 2019/20.
 
To już oficjalnie, sezon w 3 lidze gr IV został dziś zakończony, bowiem taką decyzję podjął Lubelski Związek Piłki Nożnej, który prowadzi rozgrywki. Oznacza to że zespoły nie wybiegną już w tej rundzie na boisko. To jednak nie wszystko, bowiem zdecydowano co będzie z awansami i spadkami.
 
Z ulgą odetchnęły lubelskie ekipy, a mowa tutaj przede wszystkim o Chełmiance Chełm oraz Podlasiu Biała Podlaska, które zostają w szeregach trzecioligowców, bowiem w tym sezonie nie ma spadków. Lubelski ZPN ponadto zakomunikował kto wywalczył awans do drugiej ligi.
 
Awans dla Motoru Lublin!
 
Ta decyzja napewno nie spodoba się Hutnikowi Kraków, który w ostatnich tygodniach mocno przekonywał o swoich racjach. Ponadto wywołała ona spore poruszenie m.in. na twitterze. Władze lubelskiego związku podały jednak argumentację, dlaczego to właśnie Motor Lublin awansował, mimo że zajmował drugie miejsce.
 
W związku z niedokończeniem sezonu pominięto jednak kryterium dotyczące meczów bezpośrednich i w tabeli opublikowanej przez LZPN to jednak Motor Lublin wyprzedził Hutnika Kraków i zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach - czytamy w komunikacie związku.

<< Tylko do końca weekendu: Bonus 40 PLN dla wszystkich w Fortunie >>


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij