https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-04-20 11:04:04

Różne warianty dokończenia rozgrywek 3 ligi gr. IV. "To, że trzecia liga wróci do gry jest niemal pewne."

Czy dojdzie do pojedynku Wisłoki Dębica z Motorem Lublin? (fot.
Czy dojdzie do pojedynku Wisłoki Dębica z Motorem Lublin? (fot.
To, że trzecia liga wróci do gry jest niemal pewne. Rozgrywki zostaną wznowione 30 maja, w środę 3 czerwca lub w pierwszy weekend czerwca - mówi Konrad Krzyszkowski, przewodniczący Wydziału Gier LZPN.
 
Wczoraj pisaliśmy, że trzecia liga może ruszyć już 20 maja. Jednak wydaje się, że jest to zbyt wczesny termin. - Prezes (Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski, przyp. red.) dokonał lekkiej nadinterpretacji. 20 maja dopiero możemy zacząć rozmowy, czy 3 liga może ruszyć. Wtedy po przeprowadzeniu testów i izolacji będzie już ekstraklasa. W tej chwili to wróżenie z fusów - powiedział Henryk Kula, prezes Śląskiego ZPN-u.
 
Nieco bardziej optymistyczne wieści docierają z Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który zarządza rozgrywkami 3 ligi gr. IV. Słyszymy, że 3 liga wznowi rozgrywki 30 maja, w środę 3 czerwca lub w pierwszy weekend czerwca.
 
- To, że trzecia liga wróci do gry jest niemal pewne. Rozgrywki zostaną wznowione 30 maja, w środę 3 czerwca lub w pierwszy weekend czerwca. PZPN cały czas czeka jednak na oficjalną decyzję UEFA odnośnie możliwości przedłużenia poszczególnych lig do 19 lipca. Nie jest wykluczone, że ten termin będzie jednak dotyczył jedynie lig centralnych, a rozgrywki w niższych klasach trzeba będzie zakończyć do 30 czerwca. Dlatego przygotowujemy dwa warianty dla naszej trzeciej ligi – z zakończeniem sezonu 30 czerwca lub 19 lipca. Chcemy jednak rozegrać, jak najwięcej spotkań - powiedział Konrad Krzyszkowski, przewodniczący Wydziału Gier LZPN cytowany przez dziennikwschodni.pl.
 
Wszystkie trzecie ligi ruszą w jednym czasie. - Na ten moment ustalono, że wszystkie związki będą działać jednolicie. Chodzi o to, że będzie obowiązywać jeden plan działania. Nie dojdzie do sytuacji, że w jednym województwie będą rozgrywane mecze, a w drugim rozgrywki zostaną zakończone - kontynuuje Krzysztowski.

Różne warianty zakończenia rozgrywek

Najważniejszy będzie termin rozegrania ostatniej kolejki. Jeśli sezon nie zostanie wydłużony to nie będzie możliwe rozegranie więcej niż sześciu lub siedmiu kolejek do 30 czerwca. Natomiast gdyby można było grać po 30 czerwca to w grę wchodzi rozegranie większej ilości kolejek lub podzielenie ligi na grupę mistrzowską i spadkową. Póki co nie ma na to zgody PZPN-u.
 
- Przygotowujemy się na różne scenariusze. Wiadomo, że im później ruszymy, tym mniej spotkań uda się rozegrać. Minimum to jednak sześć kolejek. Analizowaliśmy terminarz, bo skoro mamy wznawiać rozgrywki od 20 kolejki, to nie chcemy też, żeby doszło do sytuacji, w której jedni grają jedynie z drużynami z pierwszej ósemki, a inni z drugiej ósemki. To nie byłoby sprawiedliwe, a miałoby przecież duży wpływ w kontekście walki o czołowe lokaty, czy utrzymanie. Jeżeli odbędzie się od sześciu kolejek w górę, to nie dojdzie do takiej sytuacji. Na razie musimy jednak czekać na decyzję UEFA. Powinniśmy wiedzieć, na czym stoimy do końca kwietnia. W przyszłym tygodniu na pewno odezwiemy się do klubów i ponownie zapytamy, jak widzą tę końcówkę rozgrywek. Ile meczów będą w stanie zagrać, a wiadomo, że trzeba dać im też czas na normalnie treningi. Te pewnie najpierw odbywałyby się w mniejszych grupach. Słychać już głosy, że w różnych dyscyplinach sportowcy mieliby wracać do zajęć, spodziewamy się że dla piłki nożnej również wkrótce zostanie przedstawiony taki plan – tłumaczy Konrad Krzyszkowski.

Do końca kwietnia będziemy znali kształt rozgrywek

Im niższa liga tym mniejsze szansę na grę. Natomiast jak będzie wyglądać zakończenie sezonu w 3 lidze gr. IV będziemy wiedzieć do końca kwietnia. - Do końca kwietnia chcemy wypracować rozwiązania do kiedy będziemy grali i jak będzie wyglądał terminarz. Ostatecznie decyzje mają zapaść do 11 maja, ale myślę, że te odnośnie trzeciej ligi uda się wypracować wcześniej – wyjaśnia Krzyszkowski.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij