https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-03-03 20:16:59

Koronawirus zagraża piłce nożnej. Jeden z baraży o Euro 2020 bez kibiców?

Jeden z meczów barażowych o awans do Euro 2020 może odbyć się bez kibiców. We Włoszech natomiast przełożonych zostało już kilkanaście spotkań Serie A. Czy koronawirus zagraża piłce nożnej?
 
Spotkanie reprezentacji Słowacji z Irlandią w ramach baraży o awans na Euro 2020 zaplanowane na 26 marca tego roku może zostać rozegrane bez udziału publiczności. Wszystko przez strach przed koronawirusem, który zaczyna powoli krzyżować plany piłkarzom.
 
Mecz barażowy o awans na Euro 2020 pomiędzy Słowakami a Irlandczykami ma być rozegrany w Bratysławie. W skrajnym przypadku jednak... może nawet nie dojść do skutku. Choć nikt chyba nie wyobraża sobie takiego scenariusza...
 
- Niczego nie możemy wykluczyć jednak nie powinniśmy popadać w panikę. Musimy cały czas monitorować sytuację z koronawirusem, bo zdrowie ludzi jest ważniejsze niż jakikolwiek mecz - powiedział krótko Gianni Infantino, prezydent FIFA.
 
Niestety wiele wskazuje na to, że spotkanie może odbyć się bez udziału publiczności. Rząd Słowacji ma podjąc decyzję w tej sprawie w najbliższym czasie.

Koronawirus zagrozi Euro 2020?

W poniedziałek w Amsterdamie odbyło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA - tam jednak nie zapadły decyzje o tym, by którekolwiek ze spotkań barażowych o awans na Euro 2020 rozegrać bez udziału publiczności.
 
Czy epidemia koronawirusa może rzeczywiście przeszkodzić w rozgrywaniu meczów Euro 2020? To wcale nie jest tak surrealistyczny scenariusz jak mogłoby się wydawać, bo piłkarskie Mistrzostwa Europy 2020 rozpoczynają się już 12 czerwca w Rzymie.
 
Włochy są niestety najmocniej dotkniętym koronawirusem krajem w Europie. Przypadki wykrycia wirusa odnotowano także w wielu innych europejskich krajach, w Polsce na szczęście jeszcze nie. Choć wydaje się, że jest to tylko kwestią czasu...
 
Co na to wszystko UEFA, instytucja odpowiedzialna za organizację piłkarskich Mistrzostw Europy w 2020 roku?
 
- Futbol musi dostosować się do instrukcji i zaleceń poszczególnych krajów dotyczących zagrożenia wirusem - skwitował Michele Uva, wiceprezydent tej organizacji. Euro 2020 Finał odbędzie się w Londynie na Wembley, a tam niestety też wykryto już przypadki koronawirusa.

Mecze Serie A przekładane lub bez kibiców

Skutki paniki przed koronawirusem widoczne są niestety we Włoszech. Tam przełożonych zostało już kilka meczów piłkarskiej Serie A. Sporo spotkań rozegrano natomiast przy pustych trybunach. W ostatniej kolejce zdecydowano się na przełożenie na maj większości spotkań, w tym hitu Juventus Turyn - Inter Mediolan.
 
Włoski rząd zakazał organizacji imprez z udziałem publiczności w sześciu regionach kraju, głównie na północy. Wkrótce może to jednak dotknąć całych Włoch. A do Euro pozostało już tylko nieco ponad 3 miesiące...

- Monitorujemy sytuację kraj po kraju. Na razie staramy się nie wstrzymywać turniejów. Rywalizacja piłkarska zostanie przerwana, jeśli sytuacja się pogorszy - dodał Michele Uva.
 
Tegoroczne mistrzostwa Europy będą wyjątkowe, bo zostaną rozegrane aż w 12 krajach. Spotkania odbędą się w Rzymie, Amsterdamie, Londynie, Kopenchadze, Monachium, Dublinie, Petersurgu, Glasgow, Bilbao, Budapeszcie, Baku i Bukareszcie.

Prezydent Rzeszowa odwołał imprezy o charakterze masowym

W Polsce oficjalnie nie został jeszcze stwierdzony żaden przypadek zachorowań na koronawirusa. Tym bardziej na Podkarpaciu. Całe zamieszanie zaczyna już jednak delikatnie nas dotykać. Prezydent Tadeusz Ferenc odwołał część imprez o charakterze masowym, które miały odbyć się w najbliższym czasie w Rzeszowie.
 
- W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i realnym zagrożeniem pojawienia się przypadków zachorowań w Polsce, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc odwołuje wszystkie imprezy o charakterze masowym organizowane przez Urząd Miasta Rzeszowa - czytamy w oświadczeniu magistratu.
 
- Prezydent prosi również wszystkich organizatorów imprez w Rzeszowie o ich odwołanie. Decyzja ta ma charakter profilaktyczny w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się wirusa w Polsce.
 
Wszelkie wydarzenia oraz impezy organizowane przez miejskie organizacje kultury zostały wstrzymane do odwołania. Miejmy nadzieję, że wkrótce nie dotknie to także meczów piłkarskich chociażby Stali Rzeszów czy Resovii. Rozgrywki 2 ligi ruszyły w ubiegły weekend.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij