https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2019-12-02 14:07:40

AZS PWSTE Jarosław ograł na wyjeździe MKKS Rybnik

Akademicy bez problemów wygrali w Rybniku  (fot. Artur Gawle)
Akademicy bez problemów wygrali w Rybniku (fot. Artur Gawle)
Zespół dowodzony przez Tomasza Fortunę nie dał plamy i z województwa śląskiego przywiózł zwycięstwo. Jarosławianie tracą cztery punkty do lidera.
 
Spotkanie było od początku wyrównane, jednak MKKS Rybnik jako pierwszy wyszedł na prowadzenie. Radość miejscowych nie trwała jednak zbyt długo i po chwili AZS PWSTE Jarosław odrobił straty z nawiązką.
 
Wraz z upływającym czasem, podopieczni Tomasza Fortuny powiększyli przewagę, jednak rybniczanie nie dawali za wygraną. Pierwsza kwarta ostatecznie zakończyła się prowadzeniem podkarpackiej drużyny, jednak zysk wynosił zaledwie pięc oczek.
 
Po krótkiej przerwie, zespół dowodzony przez Łukasza Szymika, niebezpiecznie doskoczył do jarosławian, aż w końcu doprowadził do wyrównania. Zrobiło się niebezpiecznie, jednak beniaminek zachował chłodną głowę i spokojnie odrobił przewgę.
 
Trzecia kwarta nie przynioła zbyt wielu emocji, a w szeregach obu drużyn pojawiło się sporo niedokładności. Lepiej nastawione celowniki mieli jednak jarosławianie, którzy na ostatnie dziesięć minut, wchodzili w bardzo dobrych humorach.
 
Kluczem do wygranej AZS-u PWSTE Jarosław były dobrze rzucane punkty za trzy. Zespół z Rybika dwoił się i troił, ale nie zdołał dogonic beniaminka, który po meczu mógł cieszyć się z wygranej.
 
MKKS Rybnik - AZS PWSTE Jaroław 52-70 (10-15, 19-19, 9-15, 14-21)
 
MKKS Rybnik: Koczy 0, Mazur 11, Lewandowski 0, Tomanek 2, Białdyga 8, Zieliński 6, Sładek 0, Stachowicz 2, Królikowski 8, Ochodek 8, Czajkowski 7, Margiciok 0
 
AZS PWSTE Jarosław: Kuśmierz 0, Furtuna 7, Krawiec 10, Suliba, Mikołajko 12, Koper 2, Buszta 12, Argasiński 0, Strzępek 7, Reichert 7, Bielecki 14
 
Sędziowali: Miłosz Tracz, Alan Delattre
 
Komisarz: Adrian Piekacz

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

Leszek Naplet 2019-12-02 19:06:04 3 0

To Fortuna nie poszedł do NBA ? :-)))))))

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij