http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-12-02 12:15:15

Miasto Szkła Krosno zwycięskie w starciu z Biofarm Basketem Poznań

Krośnianie cały czas utrzymują kontakt z czołówką (fot. Dariusz Błażejowski)
Krośnianie cały czas utrzymują kontakt z czołówką (fot. Dariusz Błażejowski)
Zespół dowodzony przez Marcina Radomskiego zrobił swoje i cały czas jest w gronie drużyn które walczą o awans do elity. Krośnianie odesłali z kwitkiem ekipę z Poznania.
 
Początek spotkania był dość wyrównany, jednak tu Miasto Szkła Krosno starał się wypracować odowiednią przewagę i to im się nawet udało. Biofarm Basket Poznań nie zamierzał dawać za wygraną i szybko niebezpiecznie się zbliższył do spadkowicza z Energa Basket Ligi.
 
Mecz zrobił się wyrównany, jednak to krośnianie po pierwszych dziesięciu minutach, minimalnie prowadzili. Zespół prowadzony przez Marcina Radomskiego w drugiej kwarcie cały czas robił swoje, choć poznaniacy starali się napsuć krwi miejscowym.
 
Mimo wszelkich starań, to Miasto Szkła Krosno na przerwę schodził w lepszych humorach, choć miał w głowie że to dopiero połowa meczu. Dobra koncentracja poskutkowała tym, że miejscowi wciąż dobrze się prezentowali i powiększali przewagę.
 
Podopieczni Daniela Cejby w pewnym momencie tracił już ponad dwadzieścia punktów do ekipu gospodarzy, którzy jednak w końcówce przespali. Biofarm Basket Poznań postanowił to wykorzystać i w ostatnich minutach trzeciej kwarty, zminimalizował swoją stratę do trzynastu oczek.
 
Zrobiło się trochę niebezpiecznie, jednak kronianie cały czas trzymali nerwy na wodzy. Gospodarze nie mogli pozwolić sobie na błędy i to ich dobrze zmotywowało, bowiem cały czas utrzymywali odpowiedni dystans. W końcówce zrobiło się już spokojnie i to podpieczni Marcina Radomskiego po meczu cieszyli się z wygranej.
 
Miasto Szkła Krosno - Biofarm Basket Poznań 80-71 (20-17, 19-11, 22-10, 19-23)
 
Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 3, Ciesielski 4, Smarzy 0, Spała 5, Czujkowski 19, Śpica 16, Ziółko 0, Dymała 21, Sadło 0, Walciszewski 0, Żmudzki 10, Kasiński 2
 
Biofarm Basket Poznań: D. Bręk 10, Krajewski 0, Tomaszewski 7, M. Bręk 16, Flieger 17, Smorawiński 5, Marek 9, Fiszer 5, Rutkowski 0, Struski 3
 
Sędziowali: Damian Kuziora, Wojciech Majcherowicz, Grzegorz Łata
 
Komisarz: Zbigniew Nowocin

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

Zawodnik RKS Rzeszów 2019-12-02 15:41:03 0 0

Krosno nie jest w tym sezonie szklane

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij