http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-12-02 12:41:41

Stal Stalowa Wola rozjechana przez AZS UJK Kielce

Stalówka wysoko przegrała z AZS-em UJK Kielce (fot. Radosław Kuśmierz)
Stalówka wysoko przegrała z AZS-em UJK Kielce (fot. Radosław Kuśmierz)
Jak nie idzie to nie idzie. Zespół dowodzony przez Bogdana Pamułę kupę czasu czeka na wygraną. Niestety, rywale wykorzystują słabość Stalówki i mocno ją nokautują.
 
Początek spotkania wyglądał dość nieźle, jednak to AZS UJK Kielce błyskawicznie objął prowadzenie i spokojnie utrzymywał dystans. Podopieczni Rafała Gila szybko jednak włączyli piąty bieg i odjechali jeszcze bardziej Stali Stalowa Wola.
 
Zielono-czarni próbowali walczyć, ale kielczanie tego dnia byli poprostu za mocni i po pierwszych dziesięciu minutach, goście prowadzili piętnastoma punktami. Po krótkiej przerwie było jeszcze gorzej, a Stalówka nie miała nic do powiedzenia.
 
Drużyna prowadzona przez Bogdana Pamułę miała jednorazowe zrywy, ale to było zwyczajnie za mało i po pierwszej połowie meczu, na tablicy wyników widniało 20-54. Katastrofa, jednak w trzeciej kwarcie, Stal zmobilizowała się i nie wyglądało to najgorzej.
 
Stalówka miała jednak przestoje, które wykorzystywali goście i to nie najlepiej kończyło się dla podkarpackiej drużyny. Pod koniec tej części gry, kielczanie próbowali różnych rozwiązań taktycznych i mając korzystny wynik, mogli pozwolić sobie na kilka niecelnych rzutów za trzy punkty.
 
Ostatnia kwarta była wyrównanym widowiskiem, ale strata do AZS-u UJK Kielce była zbyt duża. Obie drużynu szły cios za cios i to mogło się podobać. Szkoda że było to w takim momencie. Stali na osłode zostaje to że wygrała ostatnią kwartę, ale ostateczny wynik pozostał na korzyść kielczan.
 
ZKS Stal Stalowa Wola - AZS UJK Kielce 59-102 (13-18, 7-26, 17-27, 22-11)
 
ZKS Stal Stalowa Wola: Andreasik, Bednarz, Buczek 2, Tarczyński 14, Pietras 3, Tabor 3, Łabuda 6, Bejnar 5, Nowik 8, Kindlik 5, Siembida 1, Jadaś 11
 
AZS UJK Kielce: Marcinkowski 13, Druszcz 7, Jagiełło 3, Wierzgała 0, Bloda 7, Fugiński 2, Lewandowski 19, Pawlak 5, Kapuściński 15, Szwedo 18, Osiakowski 13
 
Sędziowali: Rafał Zuchowicz, Michał Gąsiński
 
Komisarz: Jakub Kotulski

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij