2019-11-25 15:10:20

AZS PWSTE Jarosław przegrał z AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice

Jarosławianie nie dali rady ekipie z Katowic (fot. Artur Gawle)
Jarosławianie także nie dali rady w ten weekend i przegrali swój mecz. Zespół dowodzony przez Tomasza Fortunę musiał uznać wyższość drużyny z Katowic.

AZS PWSTE Jarosław nie będzie miło wspominał starcia z AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice, choć jego początek był dość wyrównany. Beniaminek szczebla centralnego to co stracił to zazwyczaj po jakimś czasie odrabiał.

Niestety w końcówce pierwszej kwarty katowiczanie mocniej przycisnęli i wygrali aż dziewięcioma punktami. Przyjezdni nie zamierzali się zatrzymywać i w drugich dziesięciu minutach robili swoje, powiększając przy tym przewagę.

Jarosławianie nie zamierzali składać broni, ale napór zespołu prowadzonego przez Mirosława Stawowskiego był zbyt duży. W ostatnich minutach drugiej kwarty, miejscowi zmniejszyli wprawdzie strary, jednak zysk katowiczan wynosił aż dwadzieścia punktów.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, bowiem podopieczni Tomasza Fortuny cały czas starali się zmniejszać straty. Miejscowi robili malutkie kroki i powoli przybliżali się do katowiczan, którym widocznie to się nie spodobało.

Zespół akademików z województwa śląskiego, w ostatniej kwarciej chciał odskoczyć rywalom, ale jarosławianie dzielnie walczyli na własnym parkiecie. Przewaga cały czas oscylowała w okolicy dwudziestu punktów, wobec czego gospodarze nie dali rady pokonać drużyny z Katowic.

AZS PWSTE Jarosław - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 66-88 (12-21, 15-26, 21-18, 18-23)

AZS PWSTE Jarosław: Kuśmierz 5, Fortuna 4, Krawiec 9, Bednarski, Mikołajko 13, Koper, Buszta 23, Argasiński 2, Strzępek 3, Reichert 1, Bielecki 6

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice: Ściegienny 5, Nowak 11, Maślanka 4, Szczypka 2, Majka 0, Heliński 7, Wiliński 0, Piotrkowski 23, Leszczyński 14, Kłaczek 4, Rajewicz 8, Migała 10

Sędziowali: Mariusz Godek, Grzegorz Sowa

Komisarz: Jan Kuniec