2019-11-25 12:49:17

Minimalna porażka Rawlplug Sokoła Łańcut z Timeout Polonią 1912 Leszno

Zespół z Łańcuta nie dał rady ekipie z Wielkopolski (fot. archiwum)
Podopieczni Dariusza Kaszowskiego po zaciętym meczu, musieli uznać wyższość drużyny z Wielkopolski. Zwycięsto łańcucian było o włos.

Rawlplug Sokół Łańcut całkiem nieźle rozpoczął sobotnią potyczkę, jednak po czterech minutach to Timeout Polonia 1912 Leszno wyszła na prowadzenie. Miejscowi chcieli jak najszybciej stratę odrobić, ale wyszło całkiem na odwrót.

Żółto czarni starali się dotrzymywać kroku ekipie z Wielkopolski, jednak ta w końcówce pierwszej kwarty grała spokojnie, wobec czego zakończyła ją z pięciopunktowym zyskiem. Przyjezdni po krótkiej przerwie starali się utrzymywać przewagę.

Wraz z upływającym czasem to jednak zespół dowodzony przez Dariusza Kaszowskiego mocniej przycisnął i w pewenym momencie wyszedł na prowadzenie. Łańcucianie grali bardzo dobrze i na przerwę schodzili przy wyniku remisowym.

Po zmianie stron, gospodarze jeszcze mocniej dokręcili śrubę i szybko wypracowali sobie dziesięciopunktową przewagę, która z czasem urosła do czternastu oczek. Wydawało się że żółto czarni mają mecz pod kontrolą.

Niestety w szeregach łańcucian wkradło się rozluźnienie, wobec czego zysk zaczął maleć i na ostatnie dziesięć minut miejscowi schodzi z trzema oczkami na plus. Zespół z Leszna w ostatniej kwarcie zagrał jednak va bangue.

Rawlplug Sokół Łańcut jednak dzielnie się bronił, jednak w pewnym czasie coś się zatrzymało, a to postanowili wykorzystać przyjezdni. Podopieczni Radosława Hyżego włączyli piąty bieg i zdominowali łańcucian.

Gospodarze w samej końcówce jeszcze próbowali nawiązać walkę, ale już zabrakło czasu. Naprawdę szkoda, bowiem żółto-czarni od wygranej byli o włos.

Rawlplug Sokół Łańcut - Timeout Polonia 1912 Leszno 87-89 (16-21, 27-22, 21-18, 23-18)

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 0, Kulikowski 9, Karolak 11, Wieloch 27, Szymański 6, Klima 6, Konopatzki 12, Noga, Ciechociński 6, Czerwonka 10

Timeout Polonia 1912 Leszno: Samolak 3, Trubacz 16, Pruefer 2, Sanny 16, Chanas 20, Milczyński 7, Krawczyk 9, Sirijatowicz 4, Pabian 8

Sędziowali: Jacek Litawa, Rafał Zuchowicz, Błażej Rymarczyk

Komisarz: Wiesław Nowakowski