2019-11-25 13:17:16

Było blisko! Miasto Szkła Krosno przegrało z Zetkama Doral Nysą Kłodzko

Krośnianie nie dali rady w Kłodzku (fot. Dariusz Błażejowski)
Szcześcia w niedzielne popołudnie nie mieli także podopieczni Marcina Radomskiego. Spadkowicz z Energa Basket Ligi takze był o włos od wygranej.

Mecz doskonale rozpoczął się dla Miasta Szkła Krosno, które szybko wypracowało sobie odpowiednią przewagę na parkiecie. Zetkama Doral Nysa Kłodzko nie zamierzała się jednak poddawać i cały czas utrzymywała bezpieczny dystans do drużyny z Podkarpacia.

Wraz z upływającym czasem zaczęło się robić nerwowo, bowiem gospodarze niebezpiecznie się zbliżali do krośnian. Zespoół dowodzony przez Marcina Radomskiego jednak po chwili odrobił przewagę i na przerwę schodził z zyskiem czterech punktów.

Po krótkiej przerwie, obie drużyny zaczęły grać zachowawczo i przez pierwsze trzy minuty drugiej kwarty nie działo się zbyt wiele. Zespół z Kłodzka doprowadził do wyrównania i mecz od tej pory stał się bardzo mocno wyrównany, a obie drużyny szły cios za cios.

Końcówka należała już jednak do miejscowych, choć krośnianie nie dawali za wygraną, jednak na przerwę schodzili z dwoma punktami straty. Spadkowicz z Energa Basket Ligi szybko doprowadził do wyrównania, a obraz gry nie uległ zbyt dużej zmianie.

Zarówno jedni jak i drudzy szli cios za cios, wobec czego nikogo nie zdziwiło, że trzecia kwarta zakończyła się remisem. W ostatnich dziesięciu minutach konkretniejsza była jednak drużyna z Kłodzka, która ostatecznie wygrała spotkanie, choć krośnianom do samego remisu niewiele brakło.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Miasto Szkła Krosno 82-79 (19-23, 21-15, 20-22, 22-19)

Zetkama Doral Nysa Kłodzko: Kutta 12, Weiss 2, Kowalski 2, Madziar 8, Bartkowiak 6, Rogalewski, Wojciechowski 16, Tomczak 11, Zagórski 17, Nowicki 9

Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 6, Ciesielski 2, Smarzy 2, Czujkowski 10, Śpica 17, Ziółko 2, Dymała 21, Sadło 2, Walciszewski 0, Żmudzki 10, Kąsiński 7

Sędziowali: Radosław Szagun, Marcin Olejnik, Mirosław Wysocki

Komisarz: Jarosław Żabko