2019-11-18 14:23:27

AZS PWSTE Jarosław poległ na wyjeździe z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza

Jarosławianie przegrali z rezerwami ekstraklasowca (fot. Artur Gawle)
Zespół dowodzony przez Tomasza Fortunę podróży do województwa śląskiego raczej nie polubi. Na kolejnym wyjeździe w tych terach, jarosławianie ponieśli porażkę.

Początek wyjazdowego spotkania AZS-u PWSTE Jarosław z MKS-em II Dąbrowa Górnicza był dość wyrównany, a obie drużyny starały się iść cios za cios. Z czasem to jednak przyjezdni zaczęli zdobywać przewagę, którą utrzymali do końca pierwszej kwarty.

Po krótkiej przerwie zespół z Dąbrowy Górniczej wziął się do roboty i zaczął odrabiać straty, jednak jarosławianie dzielnie się bronili. Niestety podopieczni Tomasza Fortuny wytrzymali niecałe trzy minuty, po których gospodarze wyszli na prowadzenie.

Od tej pory zespół dowodzony przez Wojciecha Wieczorka zaczął zdobywać przewagę, której nie zamierzali oddawać. Końcówka drugiej kwarty w wykonaniu biało-niebieskich była wręcz zabójcza i zakończyła się ona wynikiem 45-34.

Doskonałe nastroje miejscowych nie przeszkadały im w podwyższaniu prowadzenia, choć nie da się ukryć że jarosławianie coraz śmielej sobie poczynali na parkiecie. Niestety jednak akademicy cały czas mieli spory dystans do rywala, który przed czwatą kwartą był jeszcze wyższy.

Rezerwy ekstraklasowca w ostatniecz części gry włączyli piąty bieg i zdominowali naszego przedstawiciela na szczeblu centralnym. Jarosławianie chcieli nawiązać walkę, jednak ostatecznie musieli pogodzić się porażką

MKS II Dąbrowa Górnicza - AZS PWSTE Jarosław 106-87 (16-25, 29-9, 32-28, 29-25)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Szarzycki 4, Wieczorek 20, Boryka 0, Rasztabiga 0, Stępień 2, Paluch 21, Bigaj 8, Saramak 0, Jurczyński 21, Dawdo 22, Chorab 3, Surek 5

AZS PWSTE Jarosław: Fortuna 5, Mikołajko 11, Buszta 20, Reichert 8, Bielecki 16, Kuźmierz 0, Krawiec 12, Argasiński 7, Strzępek 8

Sędziowali: Jakub Heród, Maria Tatar

Komisarz: Maciej Guzik