2019-10-24 15:10:44

Sensacja! PGE Stal Mielec przegrała z czerwoną latarnią ligi!

Podobne tematy Stal Mielec Odra Opole 1 liga
foto. Stal Mielec
Podopieczni Dariusza Marca sprawili niemiłą niespodziankę swoim kibicom, przegrywając 1:0 z ostatnią w tabeli Odrą Opole. Zwycięską bramkę dla klubu znad Odry zdobył Martin Adamec.

Zawodnicy Stali Mielec przed tym meczem zajmowali 3 miejsce w ligowej tabeli, po wysokiej wygranej 5:1 z Sandecją Nowy Sącz, podopieczni Dariusza Marca liczyli na powiększenie zdobyczy punktowej w starciu z outsiderem ligi, zespołem Odry Opole, która w dwóch ostatnich meczach poniosła dwie porażki, tracąc 7 bramek, a strzelając zaledwie jedną. Lekiem na bramki dla gości miało być sprowadzenie w ostatnich dniach Arkadiusza Piecha.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Mielczan, brakowało tylko dokładności przy wykończeniu akcji. Świetnie w bramce spisywał się Kacper Rosa, który zatrzymał groźne uderzenie Josipa Soljica, a później Krystiana Getingera. Do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 0:0, co zwiastowało emocje w drugiej połówce.

Z pewnością innego scenariusza spodziewali się biało-niebiescy po zmianie stron. Chodź wciąż byli stroną przeważającą to gospodarze potrafili wyjść z kontrą i oddawali strzały na bramkę Seweryna Kiełpina. Obie drużyny wprowadziły na boisko kolejnych zawodników ofensywnych, lepiej na tym wyszli piłkarze Odry, którzy w 84. minucie po uderzeniu z dystansu Martina Adamca objęli prowadzenie 1:0 i nie oddali go do końca spotkania. Była to dopiero druga wygrana Opolan w tym sezonie, którzy dalej zajmują ostatnią pozycje w lidze. Stal po tej porażce czeka w niedziele starcie z Chrobrym Głogów.

1-0 Martin Adamec (84)