http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-10-24 10:40:15

AZS PWSTE z drugim zwycięstwem z rzędu! Pokonali Unię Tarnów

Jarosławianie poszli za ciosem i wygrali kolejny mecz w lidze (fot. Artur Gawle)
Jarosławianie poszli za ciosem i wygrali kolejny mecz w lidze (fot. Artur Gawle)
Beniaminek z Jarosławia coraz lepiej spisuje się na drugoligowych parkietach. Podopieczni Tomasza Fortuny w środowy wieczór odnieśli kolejne zwycięstwo.
 
AZS PWSTE Jarosław po ostatniej wygranej, chciał pójść za ciosem i błyskawicznie zaczął tworzyć przewagę nad Unią Tarnów. Gospodarze starali się odpowiadać, ale podopieczni Tomasza Fortuny mieli kontrolę nad wydarzeniami na boisku.
 
Tarnowianie starali się odrabiać straty i w pewnym momencie ich dystans do beniaminka wynosił zaledwie trzy punkty. W drugiej kwarcie miejscowi trochę mocniej przycisnęli i w końcu odrobili straty z nawiązką, którą utrzymywali w dalszej fazie gry.
 
Zespół z Jarosławia z czasem jednak wziął się w garść i zaczął seryjnie punktować, aż jego przewaga nad Unią wynosiła już aż siedem oczek. Mocna końcówka jarosławian, sprawiła że na przerwę to podkarpacka drużyna schodziło w dużo lepszych nastrojach.
 
Po zmianie stron beniaminek robił to co wychodziło mu najlepiej w tym meczu, czyli powiększał przewagę nad Unią. Drużyna dowodzona przez Michała Skowrona starała się nawiązać walkę z jarosławską drużyną, lecz na nic to się zdało.
 
Goście w ostatniej części gry zwieńczyli dzieło, nie dając żadnych szans ekipie z Tarnowa, która dwoiła się i troiła. Jarosławianie byli jednak dużo bardziej konkretni i po ostatniej syrenie, mogli się cieszyć z bardzo okazałego zwycięstwa.
 
MUKS 1811 Unia Tarnów - AZS PWSTE Jarosław 64-87 (18-21, 17-22, 13-19, 16-25)
 
MUKS 1811 Unia Tarnów: Chojnowski 6, Pochroń 2, Niemczura 5, Karlik 7, Hałka 6, Bona 0, Sulowski 24, Słapiński 0, Schabowski 3, Badełek 0, Targoński 0, Stawarski 9
 
AZS PWSTE Jarosław: Kuśmierz 3, Fortuna 10, Krawiec 5, Gumiński 10, Suliba 2, Mikołajko 13, Buszta 11, Argasiński 2, Strzępek 16, Reichert 6, Bielecki 8
 
Sędziowali: Michał Kurcz, Grzegorz Sowa
 
Komisarz: Jan Gandor

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij