2019-10-24 09:57:39

Kolejna porażka Stali Stalowa Wola! Tym razem z rezerwami Startu Lublin

Koszykarze Stalówki kolejny mecz i spadli na ostatnie miejsce  (fot. Radosław Kuśmierz)
Koszykarze Stalówki kolejny mecz i spadli na ostatnie miejsce (fot. Radosław Kuśmierz)
Drugoligowi koszykarze zielono-czarnych nadal pozostają bez wygranej w obecnym sezonie. Podopieczni Bogdana Pamuły spadli na ostatnie miejsce.

Drugoligowa Stal Stalowa Wola od początku spotkania była mocno zmotywowana, aby w końcu ugrać jakiekolwiek punkty. Zielono-czarni w pierwszej kwarcie z rezerwami Startu Lublin szli jednak cios za cios, co mogło dawać prognostyk na lepsze czasy.

Niestety Stalówka wytrzymała zaledwie pięć minut i od tego czasu to lublinianie włączyli piąty bieg, punktując bez opamiętania. Drugi garnitur ekstraklasowego Startu oprócz doskonałej gry ofensywnej, również dobrze się bronił, nie dając Stali zdobyć nawet punktu.

Po krótkiej przerwie zespół ze Stalowej Woli chciał choć minimalnie odrobić straty, lecz nadal przewaga lubelskiej drużyny była ogromna. Goście byli bezlitośni, choć w drugiej odsłonie obie drużyny szły cios za cios, wobec czego drugie dziesięć minut zakończyło się remisem.

Lublinianom to się nie spodobało i po zmianie chcieli jeszcze bardziej powiększyć przewagę, aby efektownie pokonać swojego rywala. To rezerwom Startu udawało się, choć gospodarze dzielnie starali się dotrzymywać kroku.

Ostatnia kwarta była już tylko formalnością, lecz i tu przyjezdni nie mogli pozwolić sobie na zmniejszczenie przewagi. Strata Stali do lublinian była już zbyt duża, choć drużyna dowodzona przez Bogdana Pamułę chciała to jeszcze zmienić, lecz ostatecznie to goście mogli cieszyć się z pewnej wygranej.

ZKS Stal Stalowa Wola - U!NB AZS UMCS Start II Lublin 62-92 (9-28, 20-20, 19-28, 14-16)

ZKS Stal Stalowa Wola: Bandyga 2, Buczek 9, Andreasik 0, Tabor 10, Łabuda 6, Bejnar 15, Nowik 2, Kindlik 14, Bednarz, Nowak 1, Jadaś 3

U!NB AZS UMCS Start II Lublin: Nycz 7, Dobrowolski 3, Uniłowski 5, Myśliwiec 9, Wąsowicz 17, Obarek 9, Jaworski 6, Wiśniewski 22, Matysek 0, Waniewski 14

Sędziowali: Arkadiusz Wojna, Bartosz Kosmala

Komisarz: Zbigniew Nowocin