2019-09-30 15:56:06

Klasa O Dębica: Lechia Sędziszów Małopolski wróciła na pierwsze miejsce [Podsumowanie 9. kolejki]

Lechia Sędziszów ponownie liderem dębickiej okręgówki (fot. archiwum)
Dziewiąta seria gier w dębickiej okręgówce za nami. Lechia odzyskała fotel lidera, bowiem Radomyślanka nie grała. Kamieniarz Golemki został nowym wiceliderem.

Ten kto spóźnił się na mecz Piłkarskich Nadziei Mielec z Victorią Czermin może sobie pluć w brodę bowiem najpewniej przegapił jedyną bramkę. Goście na prowadzenie wyszli w 2. minucie po strzale Pawła Strycharza i jak się okazało po meczu, więcej goli nie padło.

Smoczanka Mielec po bramkach Jana Niedbały i Sebastiana Łętochy pokonała na wyjeździe Kolorado Wola Chorzelowska.

Kamieniarz Golemki pokonał Strzelec Frysztak i wskoczył na pozycję wicelidera dębickiej okręgówki. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli jednak goście, bowiem w 9. minucie do siatki trafił Grzegorz Jurczak. Kamieniarz doprowadził do wyrównania w 25. minucie po strzale Marcina Juszkiewicza. Kolejne gole w tym spotkaniu padły dopiero po przerwie i prowadzenie do gospodarzy wróciło w 61. minucie po trafieniu Janusza Wolańskiego. Dziesięć minut później ponownie był remis, kiedy to samobójcze trafienie zaliczył Marcel Olędzki. Podopieczni Mateusza Krawca nie zamierzali się jednak poddawać i w samej końcówce meczu postawili na swoim, a wynik spotkania ustalił Wiktor Kutrzuba.

Chemik Pustków pokonał na wyjeździe Sokis Chorzelów. Piłkarze Waldemara Nowaka do siatki trafili już w 15. minucie, a z gola cieszył się Radosław Guzik. Kwadrans później był już remis, a na listę strzelców wpisał się Piotr Raś. Ostatnie słowo należało jednak do Chemika, który gola na 1-2 zdobył w 85. minucie, a jego autorem był Kamil Balasa.

Lechia Sędziszów Małopolski po bramkach Damiana Roga i Bartłomieja Posłusznego pokonała Victorię Ocieka i została ponownie liderem dębickiej okręgówki.

1-0 Damian Róg (52)
2-0 Bartłomiej Posłuszny (90)