2019-09-28 18:00:03

Stal Stalowa Wola odniosła trzecią wygraną z rzędu! Pokonali Garbarnię Kraków

Piłkarze Stali Stalowa Wola odnieśli 3 zwycięstwo z rzędu, pokonując w Krakowie Garbarnię Kraków 3:1. Przed meczem faworytem wydawali się być gospodarze, jednak piłkarze Szymona Szydełki sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę.

Od początku widać było, że zawodnicy Stali Stalowa Wola dobrze czują się na boisku Garbarni Kraków. Na potwierdzenie tych słów w 20 minucie spotkania Bartosz Sobotka precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Aleksandra Kozioła i goście mogli cieszyć się z prowadzenia 1:0.

Chodź przed meczem dużo mówiło się, że Garbarnia Kraków posiada najlepszą defensywę w lidze, jednak nie przeszkodziło to "Stalówce" w podwyższeniu wyniku na 2:0 w 45 minucie, autorem trafienia był Bartosz Ciepiela.

Na drugą połowę w lepszych humorach wychodzili Zielono - Czarni, jednak w 56 minucie Krzysztof Szewczyk strzela bramkę kontaktową i w Krakowie robi się gorąco.

Zawonicy Szymona Grabowskiego długo nie rozpamiętywali tej bramki i postanowili walczyć o zdobycie kolejnej, i to im się udało w 70 minucie spotkania za sprawą Adama Waszkiewicza, który wykończył akcje prawym skrzydlem piłkarzy "Stalówki".

Wygrana z Garbarnią zbliżyła Stal do wyjścia ze strefy spadkowej, zrównali się oni bowiem punktami ze Skrą Częstochowa oraz 14. w tabeli Elaną Toruń.

0-1 Bartosz Sobotka (20)
0-2 Bartłomiej Ciepiela (45)
1-2 Krzysztof Szewczyk (56)
1-3 Adam Waszkiewicz (70)

Garbarnia Kraków:
Kozioł - Mruk - Masiuda - Kuczak - Duda - Marszalik - Kołbon - Słoma (79. Wyjadłowski) - Szewczyk ( 84.Włodyka) - Kowalski - Feliks (46. Surmiak)

Stal Stalowa Wola:
Kalinowski - Waszkiewicz - Jarosz - Kiercz - Sobotka - Witasik - Ciepiela ( 75.  Mistrzyk) - Pietras ( 67. Jopek) - Stelmach - Dadok (78. Michalik) - Zjawiński (71. Fidziukiewicz)