2014-06-22 21:36:24

Czarni Jasło urwali punkt liderowi z Wólki Pełkińskiej

Broniąca się przed spadkiem drużyna Czarnych Jasło remisując 1-1 podzieliła się punktami z liderem - Wólczanką Wólka Pełkińska.

Mecz od pierwszych minut mógł się podobać kibicom zgromadzonym na stadionie w Jaśle.

Już w 1.minucie goście oddali groźny strzał na bramkę Czarnych. W odpowiedzi gospodarze dwukrotnie zagrozili bramce gości. W 3.minucie strzał głową Damiana Kuliga broni bramkarz gości, a z kolei strzał Karola Madejczyka w 6.minuty mija światło bramki.

W 10.minucie piłkarze Wólczanki wyszli na prowadzenie po główce Piotra Boratyna. Napastnik gości wtrącił do bramki piłkę odbitą przez Mateusza Bazana.

W 17.minucie był już remis. Strzałem z linii pola karnego popisał się Filip Świątkowski i zmieścił futbolówkę tuż przy słupku.

Obie drużyny mogły zejść na przerwę z prowadzeniem. W 27.minucie bliski szczęścia był Rafał Grzesiak, a w 31.minucie po groźnym strzale zawodnika gości piłka minimalnie przeszła nad poprzeczką.

W drugiej części meczu zarysowała się lekka przewaga Wólczanki. W 64.minucie mieli znakomitą okazje aby objąć prowadzenie w meczu, lecz piłka trafiła w słupek, a w doliczonym czasie gry Aleksander Nabożny wybił piłkę z linii bramkowej po strzale głową zawodnika gości.

Czarni mieli swoją okazje w 55.minucie, lecz żaden z zawodników z Jasła nie potrafił zamknąć dośrodkowania z lewej strony. Groźnie strzelał także Krzysztof Szydło w 62.minucie, lecz bez efektów.

CZARNI JASŁO - WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA 1-1 (1-1)
0-1 Boratyn (10)
1-1 Świątkowski (17)

Czarni Jasło: Bazan - Szydło, Nabożny, Dziedzic, Grzesiak - Chrząszcz, Madejczyk (64. Setlak), Kulig (90. Tusiński), Munia (83. Warchoł), Szopa - Świątkowski (74. Piwowar)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Fleszar - Szczepański (46. Hala), Lech, Misiło, A. Poprawa (57. Goń) - Padiasek, Gwoźdź, Duży (60. Bober), B.Poprawa (46. Tołpa) - Pietluch, Boratyn (79. Ilasz)

Sędziowali: Karol Wołoszyn oraz Michał Czubat i Grzegorz Łącz (Stalowa Wola). Żółte kartki: Szopa - B.Poprawa, Gwóźdź, Tołpa.

źródło: polskieligi.net / własne (B.M)