2024-07-05 17:42:48

Jacek Klimek, prezes Stali Mielec: Znam się trochę na cyferkach i potrafię zarządzać finansami

fot. Radosław Kuśmierz
fot. Radosław Kuśmierz
Jacek Klimek, prezes Stali Mielec na dzisiejszej konferencji prasowej skupił się na kwestii sponsorów oraz przyszłości klubu.
 
Ostatnio ze Stalą Mielec pożeganli się sponsorzy PZU oraz PGE. Tak sytuację ocenił prezes, Jacek Klimek. -Opuszczają nas dwie potężne firmy. To jeden strategiczny sponsor, drugi duży sponsor główny, który też miał logotyp na koszulce. Chciałbym podkreślić, że ta współpraca była fantastyczna z jednej i z drugiej strony. My dostarczaliśmy świetnego kontentu. Grupa PGE i PZU godnie były reprezentowane na salonach ekstraklasy. Nigdy nie było problemów z przepływami finansowymi. Były momenty, kiedy potrzebowaliśmy większych środków jednorazowo i absolutnie zawsze te firmy wychodziły do nas do przodu. Nigdy nie odmówiły nam wsparcia.
 
-Wykonaliśmy absolutnie wszystkie usługi, wszystkie zobowiązania reklamowe nawet z wielkim naddatkiem. Chcę Państwu powiedzieć, że byliśmy prawie co kwartał, co pół roku kontrolowani. Mieliśmy audyty, byliśmy sprawdzani co do ekspozycji reklam. Wszystko zawsze było w 100% zrealizowane. Także chcę bardzo podziękować prezesom tych firm, aktualnym prezesom, prezesom, którzy byli tutaj w czasie tej drogi ze Stalą Mielec, bo to bardzo, bardzo dobry czas.
 
Jacek Klimek wywpowiedział się także na temat trudnej sytuacji finansowej klubu." Stal Mielec posiada prezesa, który zna się trochę na cyferkach, potrafi przewidzieć przyszłość i potrafi zarządzać finansami."
 
-Z budżetu niestety wyparowało, tak powiem brutalnie 7 milionów złotych i oczywiście to jest smutna wiadomość, szczególnie dla osoby, która zarządza tym klubem, bo to jest spora kwota, ale dobrą wiadomością jest to, że klub sportowy Stal Mielec posiada prezesa, który zna się trochę na cyferkach, potrafi przewidzieć przyszłość i potrafi zarządzać finansami.
 
-Więc pragnę Was wszystkich uspokoić, że budżet Stali Mielec na przyszły rok będzie na tym samym poziomie, co w roku poprzednim, bo  za to mi płacą, żebym takie scenariusze kryzysowe umiał przewidzieć, abym ten ciężar odpowiedzialności brał na siebie i to się dzisiaj dzieje. Wynika to z tego, że moje decyzje po sprzedaży Saida Hamulica i po sprzedaży Michała Trąbki były takie, że z tych kwot robimy dużą rezerwę finansową i ta rezerwa finansowa właśnie będzie wykorzystana w momencie czarnego scenariuszu. Więc Stal Mielec dzisiaj jest zabezpieczona, Stal Mielec po tych dwóch transferach może swobodnie grać kolejny sezon.
 
- Natomiast ja nie jestem biznesmenem, nie jestem milionerem, więc jeżeli ktoś we mnie uderza w mediach społecznościowych, że teraz ja powinienem zasypać tą różnicę finansową, która zniknęła po tych dwóch strategicznych sponsorach, to drodzy Państwo jesteście w dużym błędzie.
 
"Chcę Państwu powiedzieć, że jeżeli zapytacie mnie dzisiaj, czy znaleźliśmy dzisiaj sponsora strategicznego, to odpowiadam na to pytanie -  nie"
 
-Spotkałem się z prezydentem i z wiceprezydentem miasta Mielec i oczywiście na polu wspierania nas prezydent jest otwarty i chce nam pomóc, natomiast trzeba jasno powiedzieć, że miasto jest mocno zadłużone, miasto nie do końca ma skąd pozyskać środki na to, aby nam pomóc,  więc ja to rozumiem.. Nie liczyłbym na zbyt mocne wsparcie, ponieważ miasto takich środków nie posiada, aby zasypać tą naszą wyrwę, ale liczę na to, że po tych ostatnich informacjach pan prezydent po raz kolejny spotka się ze mną i spróbujemy coś razem wymyśleć.
 
Całość konferencji prasowej możecie obejrzeć tutaj:
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 24

Rozwiąż działanie =

sobol 2024-07-05 18:09:44

skonczyl sie Poreba, skonczyło sie PGE i PZU i okazuje sie ze stal jest biedna jak mysz koscielna. Skonczylo sie partyjne kolesiostwo i rozdawnictwo z naszych podatkow, pora wrocic do 3 ligi.

blazen 2024-07-05 18:19:21

Zobaczymy prezesiku pajacyku

~anonim 2024-07-05 18:29:21

Boli was okoliczne ogórki WIELKA STAL MIELEC. Na sprzęt wydajemy więcej niż stanowią całe wasze budżety, żałosny planktonie.
BYŁA, BĘDZIE, JEST!

Lis 2024-07-05 18:45:10

Najwięcej szczekają kundle z Rzeszowa bo z bo w 1 ligowej budzie pchły już du..ę zgryzły..

Księgowy 2024-07-05 19:03:00

Odejście PGE i PZU ze sponsorowania Stali Mielec spowodowało,że z kasy klubu wyparowało 7 milionów zł,z czego PGE wpłacało Stali 6 milionów na rok,a PZU 1 milion zł.Jak już pisałem pod tym samym nickiem w poście o odejściu ze Stali sponsora PZU,brakujące 7 milionów zł da się szybko uzupełnić nadwyżką w wysokości 7 milionów zł za rok obrachunkowy 2023,gdzie do kasy Stali wpłynęły pieniądze ze sprzedaży Hamulicia i Trąbki.Spółka Akcyjna Stal Mielec wypracowała taki właśnie zysk za tamten rok.Tak więc budżet Stali na najbliższy sezon 2024/2025 będzie na takim samym poziomie,jak w ubiegłym sezonie-w roku obrachunkowym 2023 wydatki Stali wyniosły 23 miliony,a przychód 30 milionów zł,czyli zysk wyniósł 7 milionów zł.Jak powiedział prezes Klimek-matematyka musi się zgadzać i tu się zgadza.Co będzie natomiast za rok-tego nie wiemy.Zakupem akcji Stali Mielec są zainteresowane fundusze inwestycyjne z Australii i z Niemiec-mówi o tym prezes Klimek,a więc zobaczymy...

mick 2024-07-05 19:47:52

Do wszystkich cieszących się z wycofania się PGE i PZU ze sponsorowania Stali Mielec: Stal Mielec nawet grając w latach 90-ych w V lidze albo tylko w rozgrywkach juniorskich pozostała Klubem - Legendą. Wy sobie możecie tylko pomarzyć, że wasze klubiki takimi kiedykolwiek będą.

CWel KoSzeRRny 2024-07-05 19:49:31

Podobno wódz wioski Kulungula w Kongo również jest zainteresowany kupnem akcji Stali Mielec.
Serio? Ten wywiad to robienie z kibiców debili i mydlenie oczu. Skończyła się kasa i tyle, a on udaje skrzypka na Titanicu. Kolejny sezon jeszcze pograją w ekstraklasie, ale wiadomo, że będzie to raczej ostatni. Sytuacja obecnie wygląda podobnie jak to miało miejsce w latach 90. Tylko cud, albo przyjście jakiegoś szejka może to uratować, choć szanse są na to znikome. Po prostu w Mielcu nie ma klimatu do wielkiej piłki. Za mały stadion, za mało kibiców, za małe miasto, za mało medialny klub, za mało wychowanków. Żaden poważny inwestor przez te ograniczenia nie wejdzie do Stali Mielec, bo wiadomo, że będzie to studnia bez dna. PGE i PZU to zrozumiały i dlatego opuszczają Mielec. Ludzie w Mielcu powinni się pogodzić z tym, że niedługo znowu wrócą czasy 3/4 ligi. Im szybciej to zrozumieją, tym lepiej. Pytanie za ile uda się Stali wrócić ponownie do ekstraklasy? Wcale się nie zdziwię jak znowu będzie tak jak ostatnio ok. 20 lat przerwy.

Bolo 2024-07-05 19:57:14

Mielec praktycznie bo na milimetry leży w granicach małopolski prędzej przyjdzie tu sponsor niż do zacofanego Rzeszowa.

fear of the dark 2024-07-05 19:57:15

Te 7 baniek poszły na spłatę długów. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle i prezes chciał uciec w politykę? Ale spokojnie, w lidze są jeszcze większe ogórki.... I dlatego na EURO jest jak jest.

LG 2024-07-05 19:58:26

No niestety żaden sponosor typu - Lidl, Rossmann, Kaufland, BP, Milka, Obi, etc. nie da polaczkom cebulaczkom kasy na ich sportowe wybryki. Macie w zębach zostawić pieniadze na zakupach i bajo. Jak nie macie swoich firm to macie gó..no. I niech ten zielony raj tak wygląda.

Lis 2024-07-05 20:00:39

Jeżeli ktoś wyjeżdza to prędzej z Rzeszowa widzę to jak Marcel codziennie was wozi autostradą na Kraków..

~anonim 2024-07-05 20:43:14

Biorąc pod uwagę staż w Ekstraklasie Stali Mielec(30 sezonów),liczbę medali,tytułów,historię,tradycję,to w Polsce wschodniej nie ma do Stali Mielec startu ani Jagiellonia,ani Stal Rezszów,ani Motor Lublin,że o pozostałych z litości nie wspomnę...

A hoj 2024-07-05 21:08:07

Najwięksi krytycy to z to z rzeszowa . A sami gówno mają druga liga druga liga Resovia hahahaha

Do Lisa 2024-07-05 21:14:52

Mielec to nie pempek swiata, niedlugo sie o tym przekonasz !

~anonim 2024-07-06 06:42:46

Brawo prezes

~anonim 2024-07-06 07:14:21

Mielec wyżej s****cie niż głowy macie klub mem bez kibiców to kiedy działalność zawieszacie znowu ja już wiem jak tylko wylądujecie w 2,3 lidze i pikniki przestaną chodzić na mecze

~anonim 2024-07-06 08:30:47

Kibice stadionu i ekstraklasy, w kraju mają bekę, że to Podbeskidzie Podkarpacia takie

Nowy Świat 2024-07-06 12:24:09

Sponsorzy się kończą. Zgody się kończą. Ekipy z 3 ligi pokazują im miejsce w szeregu. To już ten czas, czas zawieszenia działalności. Mielec Auuuuu

Dópa Rzeszowa 1910 2024-07-06 12:29:07

Stal Mielec to był po prostu kolos na glinianych nogach. Gdyby nie pojawiło się PGE dzisiaj kopaliby pewnie max. w 2 lidze. Scenariusz ten sam co w Bełchatowie. Nie ma sensu robić wielkiej piłki dla garstki pikników. PGE pewnie pójdzie do Gdańska patrząc na obecną sytuację polityczną. Chociaż trzeba przyznać, że tam jest zupełnie inny potencjał kibicowski, sportowy, stadionowy, lokalny. Tam można stworzyć silny klub grający regularnie w Europie. W Mielcu nigdy nie było na to szans. Pytanie tylko w której lidze ostatecznie skończą, bo raczej na 1 spadku się nie skończy. Wyczuwam, że tutaj powtórzą drogę Ruchu Chorzów sprzed paru lat i zjazd do 3 ligi przynajmniej. I tym sposobem na 90-lecie klubu zamiast meczów z Legią, Lechem czy Rakowem, będą spotkania z Chełmianką, Wisłoką lub Podhalem.

Stal4ever 2024-07-06 17:01:25

do @Dópa Rzeszowa 1910-chciałbyś,żeby na mecze w Rzeszowie przychodziło tyle ludzi,co w Mielcu,ale nic z tego.Średnia za tamten sezon w Mielcu to 5,8 tysiąca na mecz.Były mecze,gdzie przyszło 6,5 tysiąca ludzi.Dla was wyniki nieosiągalne...Możecie sobie pomarzyć,trole...

~anonim 2024-07-06 19:02:29

Dopiero będzie splendor jak te sześć tysięcy regularnie będzie przychodzić na trzecią lub czwartą ligę.

~anonim 2024-07-06 19:06:26

Mielecka buta nie ma granic! A prawda jest taka, że macie wiele wspólnego z niegdysiejszym pegrotourem. Ludzie zjeżdżają z okolicy by zobaczyć ekstraklasę a nie miejscową drużynę...

Do anonima 2024-07-06 22:19:42

Ale mielcoki tumoki nigdy tego nie zrozumieją. Z tych 6 tysięcy co chodzi na mecze to może z 500 stanowią ultrasi. Cała reszta to pikniki z okolicznych wiosek, które chcą zobaczyć Ekstraklasę i nic więcej. W 1 lidze to zostanie max. 2-2,5 tysiąca osób, bo nikogo nie będą interesowały mecze ze Zniczem, Chrobrym czy Kotwicą. Zresztą po co ja strzępie ryja? Poczekajmy chwilę i sami się o tym mielcoki przekonają. To ich poczucie elitarności jest niesamowite. Oni nadal myślą, że są jakąś wielką potęgą, a prawda taka, że gdyby nie PGE to dzisiaj byliby pewnie w 3 lidze. Na szczęście pycha zawsze kroczy przed upadkiem i już niedługo zobaczą ile są warci bez hajsu z PGE. Będą chude lata jak na przełomie wieków, tylko oni naiwni jeszcze się łudzą, że będzie inaczej. Trochę mi ich szkoda, ale w sumie niech sobie żyją w swej bajce i dalej śnią o potędze. Obudzą się z ręką w nocniku.

Stal4ever 2024-07-06 23:16:48

do anonima powyżej-coś piszesz o elitarności.Tak,masz rację,jesteśmy najbardziej utytułowanym klubem we wschodniej Polsce i najdłużej grającym w Ekstraklasie,jedynym utytułowanym klubem na Podkarpaciu..Dotarło?

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij