2024-05-15 18:47:09

Podhale Nowy Targ pokonało Wieczystą Kraków!

Wieczysta Kraków przegrała z Podhalem Nowy Targ (fot. Chachlowska/ Wieczysta Kraków)
Wieczysta Kraków przegrała na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 0-1. To pierwsza porażka w tym sezonie pod wodzą trenera Sławomira Peszko i koniec imponującej serii krakowian.

Sensacyjny wynik w Nowy Targu. Niepokonana od września Wieczysta Kraków przegrała z miejscowym Podhalem, które walczy o pozostanie w 3 lidze.

"Żółto-czarni" już dziś mogli przyklepać awans do 2 ligi. Wystarczyło zwycięstwo nad ekipą z Nowego Targu i porażka Siarki w meczu z Unią Tarnów. Na świętowanie trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

Szybkie otwarcie meczu i przerwana seria Wieczystej Kraków

Gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 2. minucie piłka odbiła się Niedziałkowskiego i spadła pod nogi Mostafa Hameda, który otworzył wynik spotkania. Później dwukrotnie okazje miał Karol Łysiak, ale nie popisał się celnością.

W 23. minucie to Podhale Nowy Targ mogło podwyższyć prowadzenie. Niedziałkowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał pokonać Letkiewicza. Po pierwszej części spotkania nadal miejscowi utrzymywali się na jednobramkowym prowadzeniu.

Sześć minut po zmianie stron w dobrej sytuacji główkował Michał Fidziukiewicz, jednak na posterunku był Styrczula. Później po długim słupku uderzał Duda i mógł podwyższyć prowadzenie Podhala, ale golkiper Wieczystej sparował piłkę na rzut rożny. W 72. minucie piłka trafiła jeszcze w poprzeczkę bramki Letkiewicza i miejscowy byli coraz bliżej dowiezienia sensacyjnego wyniku do końca.

Ostatecznie Podhale Nowy Targ nie wypuściło już zwycięstwa i zakończyło imponującą serię Wieczystej Kraków (siedemnastu zwycięstw i trzech remisów)

1-0 Mosrafa Hamed (2)

NKP Podhale Nowy Targ: Styrczula – Michota, Porębski, Kozarzewski – Ogorzały, Popiela, Duda, Smajdor – Purcha, Hamed (70 Sobuś) – Niedziałkowski (76 Zębala)

Wieczysta Kraków: Letkiewicz – Pietrzak, Pazdan, Kasolik (46 Swędrowski), Bąk (46 Torres) – Trąbka (67 Bargiel), Pakulski (46 Jankowski), Kiedrowicz, Łysiak, Danielak (71 Skrobański) – Fudzikiewicz. Trener Sławomir Peszko.