2024-04-20 15:16:31

Wieczysta Kraków lepsza od KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Wieczysta Kraków z kolejnym zwycięstwem (fot. Chachlowska/Wieczysta Kraków)
Wieczysta Kraków kontynuje marsz do 2 ligi. "Żółto-czarni" pokonali dziś KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4-1.

Wieczysta Kraków podjemowała na własnym stadionie KSZO. W ekipie z Ostrowca Świętokrzyskiego ostatnio z posadą pożegnał się trener Rafał Wójcik i w dzisiejszym spotkaniu drużynę prowadził Krystian Kanarski.

Niespodziewanie prowadzenie jako pierwsi objęli przyjezdni. Już w 8. minucie po kontrze wrzutkę z prawej strony posłał Kołoczek, a futbolówkę do siatki skierował Łukasz Mazurek.

Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i udało im się to pod koniec pierwszej połowy. W 37. minucie piłkę zgrał Manuel Torres, ta odbiła się od jednego z rywali i formalności i z najbliższej odległości dopełnił Tomasz Swędrowski.

Po zmianie stron podopieczni Sławomira Peszko konstruowali ataki pozycyjne, a goście nastawili się głównie na kontry. W 70. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Konrad Kasolik, jednak uderzył niecelnie a w odpowiedzi Pisarek również nie popisał się celnością.

Wieczysta odpaliła w samej końcówce. W 77. minucie Klon wybronił uderzenie Michała Maka, ale nie miał już szans przy dobitce. Po chwili po centrze z lewej strony klatką futbolówkę do siatki skierował Karol Danielak.

W 84. minucie znów po dobitce trafił tym razem Michał Fidziukiewicz i zamknął wynik spotkania. Trafione zmiany Sławomira Peszko zapewniły Wieczystej komplet punktów.

0-1 Łukasz Mazurek (8)
1-1 Tomasz Swędrowski (37)
2-1 Michał Mak (77)
3-1 Karol Danielak (81)
4-1 Michał Fidziukiewicz (84)

Wieczysta Kraków: Letkiewicz - Faworow, Kasolik, Pazdan, Pietrzak - Torres (75 Mak), Pakulski (75 Sławczew), Łysiak (65 Fidziukiewicz), Swędrowski, Kiedrowicz (75 Danielak) - Jankowski (85 Żivec).

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Klon - Kołoczek (7 Żebrowski), Jarzynka, Mężyk, Brągiel - Kramarz (46 Domagała), Nawrot, Ł. Mazurek II, Zimnicki (81 Mohil), Zdyb (81 Lipka) - Pisarek.