2024-03-05 12:27:00

Rafał Ulatowski: Źle dobraliśmy kołki do butów i na początku mieliśmy problem z utrzymaniem równowagi

fot. Resovia
fot. Resovia
- To są takie momenty kiedy nie zrzuca się winy jeden na drugiego, czyli trener na zespół, a zespół na trenera. Wszyscy jesteśmy razem i wszyscy wracamy tym samym autobusemT - mówi Rafał Ulatowski po porażce z Lechią Gdańsk.
 
- Jest takie powiedzenie, że "zespół źle wszedł w mecz". Stosuje się, gdy zespół pozwala przeciwnikowi w pierwszych pięciu minutach zdobyć bramkę. Dla mnie w pierwszej połowie były dwa kluczowe momenty, czyli te pierwsze minuty kiedy Lechia zdobyła bramkę, a my graliśmy na własne życzenie w osłabieniu. Źle dobraliśmy po rozgrzewce kołki do butów i mieliśmy problem z utrzymaniem równowagi w pierwszym fragmencie tego meczu. Ten gol był bardzo ważny dla Lechii, bo ich uskrzydliła. Później zmienili taktykę, bo oddali nam piłkę i czekała na kolejne akcje swoich skrzydłowych - powiedział Rafał Ulatowski po porażce z Lechią Gdańsk.
 
- Drugim kluczowym momentem była 45. minuta. Straciliśmy bramkę z kontrataku przy naszym rzucie rożnym. Lechia zdobyła gola na 4-0. Nic innego nie wymyślę i powiem, że odnieśli zasłużone zwycięstwo. My w pierwszej połowie daliśmy im zdobyć pierwszą bramkę przez to co powiedziałem wcześniej. Absolutnie w pierwszej części gry nie byliśmy przeciwnikiem, który mógłby zarozić Lechii - dodał opiekun Resovii.
 
- Przed nami długa podróż do Rzeszowa, bo 700 km. Będziemy jechać i myśleć. To są takie momenty kiedy nie zrzuca się winy jeden na drugiego, czyli trener na zespół, a zespół na trenera. Wszyscy jesteśmy razem i wszyscy wracamy tym samym autobusem. W następnym meczu z GKS-em Katowice możemy się zrehabilitować oraz podziękować kibicom, którzy dzisiaj przyjechali i nie powiesili na nas psów po takim meczu. Przejechać całą polske i zobaczyć taką pierwszą połowę w naszym wykonaniu to jest na pewno deprymujące i bardzo smutne - zakończył popularny "Ula".
 
YouTube Thumbnail
Play

Czytaj także

Komentarze (18)

Uwaga! Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.