2024-02-23 10:47:02

Wraca 2 liga! Stal Stalowa Wola podejmuje rezerwy ŁKS-u Łódź

Stal Stalowa Wola zmierzy się z ŁKS-em II Łódź (fot. Stal Stalowa Wola)
Stal Stalowa Wola zmierzy się z ŁKS-em II Łódź (fot. Stal Stalowa Wola)
Dziś piłkarze Stali Stalowa Wola rozpoczynają rundę wiosenną w 2 lidze. Na start podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego zmierzą się przed własną publicznością z rezerwami ŁKS-u Łódź. 
 
Po przerwie zimowej drugoligowe zmagania rozpoczyna Stal Stalowa Wola. Na inaugurację rundy wiosennej piłkarze "Stalówki" zmierzą się z ŁKS-em II Łódź. Początek spotkania dziś o godz. 17:00. 
 
Piątkowy mecz będzie dla podopiecznych Ireneusza Pietrzykowskiego idealną okazją do rewanżu za porażkę w rundzie jesiennej (0-3).
 
Aktualnie obie ekipy sąsiadują w ligowej tabeli. Rywal "Stalówki" po dwudziestu kolejkach zgromadził 28 punktów i legitymuje się bilansem ośmiu zwycięstw, czterech remisów i ośmiu porażek. Stal Stalowa Wola plasuje się na 10 lokacie z dorobkiem 27 punktów. Obie ekipy w ligowej tabeli dzieli więc tylko jedno oczko. 

Kosmetyczne zmiany w składzie

Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego rundę jesienną mogą zaliczyć do udanych. Na ten moment mają pięć punktów przewagi nad strefą barażową i tylko trzy "oczka" straty do miejsc barażowych. 
 
W przerwie zimowej nie obyło się bez zmian kadrowych, jednak były to raczej kosmetyczne roszady. Z zespołem "Stalówki" pożegnali się bramkarz- Adam Przybek oraz Kosei Iwao, który trafił do Siarki Tarnobrzeg. Do drużyny dołączyli natomiast Wojciech Muzyk, Sebastian Strózik oraz Patryk Zaucha. 
 
Stal Stalowa Wola w trakcie okresu przygotowawaczego rozegrała siedem meczów kontrolnych. Cztery z nich zakończyły się zwycięstwem, a w trzech piłkarze ze Stalowej Woli musieli uznać wyższość rywali. Jak podkreślał jednak trener Ireneusz Pietrzykowski wyniki meczów kontrolnych nie są jednak do końca istotne. 

Pietrzykowski: Wyniki sparingów nie są do końca istotne

- Jeśli chodzi o sparingi to wyniki ich nie do końca są istotne. Bardziej chodzi w nich o sposób funkcjonowania. Pewnie, że lepiej wygrywać niż nie -mówił opiekun Stali Stalowa Wola.
 
- Okres przygotowawczy oceniamy pozytywnie. Dzisiejszy mecz miał dać odpowiedzi na to kto do pierwszego składu na ŁKS. W większości przypadków tak się stało. Mam już prawie cały skład na inaugurację w głowie. Są dwa znaki zapytania - dodał Ireneusz Pietrzykowski. 
 
Już dziś o godz. 17:00 "Stalówkę" czeka pierwszy sprawdzian po zimowych przygotowaniach. Udane wejście w rundę wiosenną pozwoli z optymizmem patrzeć na dalszą część rozgrywek. 

2 liga - wyniki meczów 21. kolejki:

 

Tabela 2 ligi:

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 6

Rozwiąż działanie =

~anonim 2024-02-23 11:30:01

Tylko zwycięstwo!!!

DUMA STOLICY POLONIA 2024-02-23 12:14:20

Jestem upośledzonym kRRetynem z pejsovii, który udaje Polonię. Sorry, że macie ze mną do czynienia. Niestety wszyscy kibice cenowej bomby to takie tępe kuRRwy i już nic na to nie poradzimy. Przepraszamy wszystkich mieszkańców Rzeszowa za to, że żyjemy.

lV 2024-02-23 13:07:08

Do boju chlopaki! Wygrana na dobry poczatek by sie przydala!

II 2024-02-23 14:00:16

Racja, Do Boju ŁKS!!

mieciu ozóg immortal 2024-02-23 14:08:23

z ŁKS to my dopiero zagramy w pierwszej lidze na jesieni 2024. Teraz rezerwy.

Sławomir 2024-02-23 18:01:32

1-0 dla Stalówki do przerwy, ale będzie ciężko od 27 minuty gramy w 10,,a marny sędzina już kręci lody, zresztą czerwień bardzo dyskusyjna

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij