2024-02-10 14:58:46

Maciej Domański Piłkarzem Roku 2023: Za rok też chciałbym wygrać

 Maciej Domański został wybrany Piłkarzem Roku 2023 w ramach plebiscytu Podkarpacka Nike.
Maciej Domański został wybrany Piłkarzem Roku 2023 w ramach plebiscytu Podkarpacka Nike.
Maciej Domański został wybrany Piłkarzem Roku 2023 w ramach plebiscytu Podkarpacka Nike. Zobaczcie rozmowę z zawodnikiem Stali Mielec, którą przeprowadziła Gabriela Beściak.
 
 - Maćku jest to niezwykle emocjonujący wieczór dla Ciebie. Począwszy od Waszego zwycięstwa nad Puszczą Niepołomice aż do tej gali.
 
- Tak, na pewno intensywny, ciekawy, ale też najważniejsze, że radosny dzień. To, co najważniejsze dla mnie zaczęło się o 18 na stadionie w Mielcu. Bardzo się z tego cieszę, że wygrywamy ciężki mecz. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, bo z drużyną trenera Tomasza Tułacza zawsze się gra ciężko. Mimo tego, że przegrywaliśmy do przerwy, to w drugiej połowie wyszliśmy, dążyliśmy do zwycięstwa i zrobiliśmy to. Jest to fajny prognostyk na kolejne tygodnie i kolejne spotkania. 
 
Oczywiście od razu musiałem wsiąść w samochód i szybko przyjechać. Niestety nie zdążyłem na rozdanie głównej nagrody, ale bardzo się cieszę, że zostałem doceniony i że zdobyłem tę nagrodę. To pokazuje, że cały rok ciężko pracowałem i było to widoczne z zewnątrz, że ludzie to docenili. 

Maciej Domański: Chciałbym ustrzelić klasycznego hat-tricka i za rok znowu zdobyć tę nagrodę

- W tamtym roku też zostałeś wybrany najlepszym piłkarzem, jednak nie miałeś okazji odebrać tej nagrody osobiście. 
 
- Tak, rok temu się nie udało, bo też się tak złożyło, że graliśmy mecz ligowy, ale w godzinie troszkę późniejszej, więc już nie zdążyłem. Nagrodę odebrał mój brat, całkiem podobny do mnie, więc myślę, że też wyszło pozytywnie. 
 
Doceniam to i bardzo się cieszę, że drugi rok z rzędu zdobywam tę nagrodę. To pokazuje, że jest ciągłość pracy i bardzo chciałbym ustrzelić klasycznego hat-tricka i za rok znowu zdobyć tę nagrodę.
 

Maciej Domański: Najważniejsze, że dobrze zaczęliśmy. Z optymizmem patrzymy na najbliższe mecze 

- Dzisiaj rozpoczęła się runda wiosenna i zdobyliście bardzo ważne punkty. Z jakim nastawieniem podchodzicie do kolejnych spotkań? Za tydzień gracie ze Śląskiem Wrocław, który jest liderem, ale pokazaliście już w minionej rundzie, że z takimi drużynami również Stal Mielec bardzo dobrze potrafi grać. 
 
- Najważniejsze, że dobrze zaczęliśmy, bo w zesłych sezonach po jesieni zajmowaliśmy wysokie lokaty i ostrzyliśmy sobie apetyty na dobre wyniki na wiosnę. Rzeczywistość zweryfikował jednak troszkę nasze plany i do ostatniej kolejki musieliśmy grać o utrzymanie. Teraz zaczynamy od zwycięstwa i z optymizmem patrzymy na najbliższe mecze.
 
W ostatniej rundzie pokazaliśmy, że nawet lepiej nam się gra z drużynami z górnej części tabeli i myślę, że teraz mamy troszkę spokoju. Mamy dwa dni wolnego, żeby troszkę odpocząć i od poniedziałku zaczynamy pracować nad piątkowym spotkaniem ze Śląskiem Wrocław. 
 
Wiem na pewno, że też będzie to ciężkie spotkanie, bo jedziemy do lidera. Myślę, że jak zaprezentujemy się tak, jak w meczu z Puszczą, oczywiście musimy poprawić pewne detale, to jesteśmy w stanie wywieźć stamtąd punkty. Później czeka nas spotkanie u siebie z Rakowem i myślę, że również jesteśmy w stanie o te punkty powalczyć tym bardziej, że gramy u siebie, a u siebie zawsze jesteśmy groźni. 
 
Rozmawiała Gabriela Beściak

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 4

Rozwiąż działanie =

~anonim 2024-02-10 15:05:35

Może być problem przy zmianie marszałka województwa i nagrody się skończą

H69 2024-02-10 15:28:20

Zazwyczaj takie plebiscyty to rozchodzą się o popularność a nie o umiejętności piłkarskie.

Greg 2024-02-11 10:22:14

Ludzie wy tak serio gość jest w top ekstraklasy

Kibic Stali Mielec 2024-02-11 23:08:26

Domański w liczbach czołowy pomocnik ekstraklasy. Do tego najwięcej biega. Kto miał dostać tą nagrodę ? Jakiś średniak z 1 ligi no bądźmy poważni

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij