2024-02-10 14:20:11

Sparing: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Rzeszów 1-1

Rzeszowianie zremisowali w próbie generalnej przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Fot. https://stalrzeszow.pl/

W ostatnim sparingu przed powrotem na pierwszoligowe boiska, Stal Rzeszów zremisowała z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 1-1. Na listę strzelców po stronie "biało-niebieskich" wpisał się Szymon Salamon.

Po wczorajszej porażce w Woli Chorzelowskiej 2-3, podopieczni Marka Zuba mieli okazję do rewanżu w Niecieczy. Taki scenariusz był bliski realizacji po pierwszej połowie. Tuż przed zmianą stron Szymon Salamon bez większych problemów minął bramkarza i wpakował piłkę do bramki. Rzeszowianie nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia. Wprowadzony po przerwie Jakub Braniecki znalazł sposób na Gerarda Bieszczada, doprowadzając do wyrównania w 58. minucie.

Oba zespoły miały swoje szanse na zmianę wyniku. Tuż po stracie gola, bliski szczęścia był Patryk Warczak, ale w dogodnej sytuacji uderzył zbyt lekko, by pokonać Tomasza Loskę. Z kolei zawodnicy Mariusza Lewandowskiego mogli przechylić szalę zwycięstwa w końcówce, ale skończyło się na strachu.

Przypomnijmy, że w ramach 20. kolejki Fortuna 1 Ligi, w przyszłą niedzielę Stal Rzeszów podejmie Wisłę Kraków. Spotkanie rozpocznie się o 12.40.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-1 Stal Rzeszów

0-1 Szymon Salamon (45)
1-1 Jakub Branecki (58)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Eric Topór (46. Tomasz Loska) - Taras Zaviskyi, Lukas Spendlhofer, Artem Putiwcew, Damian Hilbrycht - Andryi Dombrovskyi, Maciej Ambrosiewicz - Jakub Jędrasik, Adam Radwański, Kacper Karasek - Morgan Fassbender (46. Jakub Branecki)
Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad - Patryk Warczak (74. Michał Synoś), Kamil Kościelny, Łukasz Góra (46. Paweł Oleksy), Milan Simcak - Karol Łysiak, Sebastien Thill, Szymon Kądziołka (46. Krzysztof Danielewicz) - Wiktor Kłos (46. Kacper Plichta), Szymon Salamon, Arsen Hrosu (60. Krystian Wachowiak).