2023-12-05 21:07:00

Rafał Ulatowski: Dwa najbliższe mecze zdecydują czy potrzebujemy wzmocnień

Rafał Ulatowski został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec pierwszoligowej Resovii. Zobaczcie co powiedział w rozmowie z Gabrielą Beściak.

Rafał Ulatowski: Mamy środki, które możemy zainwestować

- Wiadomo, że nadrzędnym celem drużyny na najbliższą rundę będzie utrzymanie. Natomiast z jaką nadzieją Pan przychodzi do klubu i jaki jest cel na dwa najbliższe spotkania?
 
- Dzień dobry. Przychodzę z olbrzymią nadzieją, że obronimy się pracą, pomysłem na ten zespół. Będziemy chcieli dokoptować zawodników do kadry pierwszego zespołu. Czy Ci młodzi zawodnicy będą na już gotowi do gry w kadrze pierwszego zespołu to nie mogę powiedzieć, bo znam tylko ich nazwiska.
 
- Nie widziałem tych piłkarzy jeszcze w akcji, ani nie rozmawiałem z Darkiem Jęczkowskim z Akademii Resovii. Zrobię to pod koniec tygodnia. Czy będziemy sprowadzać innych zawodników do zespołu i się wzmacniać to sobie określimy po tych dwóch meczach. Po tych dwóch pojedynkach mamy umówione spotkanie z prezesem, Leszkiem Bartnickim. Mamy jeszcze środki, które możemy zainwestować.
 
 Muszę zobaczyć jak ten zespół funkcjonuje, bo inaczej grał u jednego trenera, a inaczej grał u drugiego trenera. Jeden szkoleniowiec lubi to, a drugi chce położyć nacisk na coś innego. Być może zawodnicy, którzy są w szatni dadzą dobrą odpowiedź na to co ja widzę w tym zespole. Być może nie będziemy musieli rewolucyjnych zmian dokonywać.
 
- Gdzie można doszukiwać się najmocniejszych stron w grze Resovii? Na pewno w tej rundzie takie były i przede wszystkim czy udało się Panu znaleźć lidera tego zespołu, bo ostatnio takiego kogoś brakowało.
 
- To takie modne ostatnio hasło, nawet w reprezentacji Polski. Wszyscy mówią, że nie mamy liderów i trzeba ich wynaleźć. Być może to pokolenie nie jest mentalnie przygotowane do udzwignięcia takiego ciężaru na swoich barkach. Bardziej to jest sport zespołowy i wszyscy myślą, że jeden z drugim to pociągnał. Mamy wielu doświadczonych zawodników i cieszę się bardzo, że rozmawiamy dużo o młodzieży, ale jest w składzie kilku dobrych piłkarzy z doświadczeniem.
 
Gra o utrzymanie niesie ze sobą odpowiedni ciężar odpowiedzialności. Czasami pojawia się stres, a czasami lęk, wtedy łatwiej się zarządać tym doświadczonym piłkarzom w tych momentach i z tego bardzo się cieszę. Będzie to też dobry moment dla młodych do nauki tej piłki od początku, że nie ma samych zwycięstw. Są też mecze przegrane.
 
A gdzie są nasze rezerwy? O tym cały czas mówię, że w defensywie. Straciliśmy 16 bramek w 30 meczach to średnia prawie dwóch bramek na mecz. Tu jest pole do olbrzymiej poprawy i do pracy. Chcemy, żeby cały zespół czerpał przyjemność z tego, że musimy zabezpieczać swoją bramkę i musimy odebrać piłke, żeby Ci goście z przodu, których mamy a mamy niezłych, a wręcz dobrych jak na warunki pierwszoligowe, żeby dalej byli skuteczni i stwarzali sobie sytuacje do zdobywania bramek.
 

Rafał Ulatowski: Nie prowadzę z nikim negocjacji, bo sam jestem nowy

- Wspomnina Pan o tym, że te proste błędy w defensywie bardzo często dawały się we znaki Resovii. Poza tym wiemy, że doszły do tego kontuzje podstawowych obrońców, którzy grali w tej rundzie. Spodziewa się Pan jakichś wzmocnień na tych pozycjach oraz co chciałby Pan zmienić w kadrze?
 
- Zmartwię siebie i wszystkich, że Ci obrońcy nie dojdą do nas na najbliższy mecz. Nie wiem jaka jest sytuacja Mateusza Bondarenki, bo on już ćwiczył z nami. Pracuje w masce i będziemy z fizjoterapeutą i masazystą podejmować decyzję czy Mati jest już gotowy do powrotu do zespołu. Zawsze tak jest, że jak zespół traci bramki to winni są obrońcy i bramkarz. Poniekąd to są takie pozycje, które za to odpowiadają.
 
Analizując poprzednie spotkania widzę dużo momentów, gdzie przy tych samych nazwiskach, które są możemy zachowywać się lepiej. To jest numerem jeden dla mnie do pracy na te dwa ostatnie spotkania. Możemy zachowywać się lepiej w momentach, kiedy piłka jest w okolicy naszego pola karnego, kiedy toczymy pojedynki jeden na jednego w bocznym sektorze boiska na przykład. Mamy dużo pole do popisu dla bocznych obrońców, żebyśmy byli skuteczniejsi w tych działaniach.
 
Nie chcę mówić, że mamy 3-4 obrońców i już z nimi rozmawiamy, bo tak absolutnie nie jest. Natomiast na każdą pozycję mamy ludzi. Wszystko zależy też od prezesa i osób, które z nami współpracują. Ja mam swoje nazwiska, ale nie przychodzę tutaj, żeby już drugiego dnia opowiadać, że zmienimy X i Y i weźmiemy tego i tego. Nie działa się w ten sposób. Nie mam gotowej odpowiedzi na to, który piłkarze do nas przyjdą. Nie prowadzę z nikim negocjacji, bo sam jestem jeszcze nowy.

Rafał Ulatowski: Wierzę, że będziemy punktować jeszcze tej jesieni

Nie miałem jeszcze dużo czasu na to, żeby w drodze do Rzeszowa rozmawiać z piłkarzami na temat tego czy przyjdą do nas w styczniu czy nie. To nie jest dobry temat. Ufam zawodnikom, który już tutaj są. Wierzę w ich umiejętności i ich poprawę w organizacji gry w defensywie. Wierzę, że będziemy punktować jeszcze tej jesieni.
 
- Czego możemy Panu życzyć poza utrzymania się na zapleczu PKO Ekstraklasy?
 
- Żebym zawsze miał taką ochotę jak mam dzisiaj do treningu, do pracy, do wejścia do szatni i do rozmów z piłkarzami oraz być czymś więcej dla tych piłkarzy czymś więcej niż tylko takim zwykłym trenerem, który przyszedł i wyszedł.
 
Chciałbym być ważną postacią w ich życiach piłkarskich i też w tych poza sportowych. Myślę, że ziarno jest zasiane bardzo mocno dla tych zawodników. Oni łakną, żeby być cały czas w treningu. Chcą dużo pracować i to jest kapitalne dla trenera kiedy ma młodych piłkarzy chcących się rozwijać. Tego sobie życze, żeby mnie i im nie brakowało chęci do tego, żeby wyjść na boisko i potrenować.
 
Rozmawiała Gabriela Beściak

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 15

Rozwiąż działanie =

Okospoko 2023-12-06 00:26:38

Szorują po dnie ale nie wiadomo czy potrzebują wzmocnień :)

Rzeszów 2023-12-06 06:38:05

Ulatowski tyś nam z nieba spadł!
Trzymamy kciuki abyś kontynuował kurs 2 liga!

JS 2023-12-06 08:06:13

Mam nadzieję, że będzie ok. Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Najważniejsze utrzymanie i zlanie kurtyzan z WSK w derbach.

Kolejny znachor 2023-12-06 08:07:52

Zaczynamy bajkopisarstwo. Czy potrzebujemy wzmocnień??? Chłopie odrób lekcje i pooglądaj poprzednie mecze. Wzmocnienia są jedynym gwarantem utrzymania. Ale na szczęście zarząd chce do 2 ligi więc nie licz na spokojne pierdzenie w Stołek.

WSK 2023-12-06 08:09:24

Na Wyspiańskiego nie ma kurtyzan tam są same qrvy bezdomne.

RESOVIA - DUMA PODKARPACIA 2023-12-06 08:27:27

Powodzenia trenerze !
Robimy utrzymanie, lejemy kibiców sukcesu w derbach i będzie dobrze. Czekamy również na rozpoczęcie budowy stadionu. Garbate już tam kupa w majtorach, a to będzie SERCE MIASTA. 1 9 0 5!

Rzeszowianin 2023-12-06 08:48:31

W Resovii jest jeden napastnik. Z całym szacunkiem dla Maćka, ale to po prostu za mało żeby się regenerować i być w gazie całą rundę nie wspominając o urazach.

A Nowy trener być może nie potrzebuje wzmocnień?

Przyszedł dokończyć dzieła zniszczenia.

Coś mi tu nie gra. Kasa na inwestycje jest, a Mirosław Hajdo do 4 kolejki nie mógł doprosić się o transfery po rozbiorze drużyny.

Śmierdzi na kilometr.

ksero ksero 2023-12-06 10:01:22

Mi to się śmiać chce jak Resovia wszystko kopiuje ze Stali :)

- darmowa herbatka na Stali - za tydzień na Resovii
- efekty świetlne na Stali - za dwa tygodnie na Resovii
- wprowadzanie do składu młodych wychowanków - po pół roku trener out - zmiana koncepcji i wprowadzanie młodych ..
- itd itd itd ..

cyrk na kółkach .. jedyny autorski wasz pomysł to rozdawanie darmowych biletów po spółkach , urzędach i na rynku :)

JS 2023-12-06 10:34:19

Tak jest, wszystko kopiujemy od szczurów z kałuży przy tamie. Nie skserujemy tylko waszych gejowskich tańców po strzeleniu gola. To nie przejdzie.

~anonim 2023-12-06 10:35:29

niedawno było takie zestawienie płacowe z którego wynika, że Resovia wydaje większość swojej kasy na płace, a wyniki są jakie są.... tu chyba trzeba zacząć zmiany od ludzi zarządzających tym cyrkiem

ksero ksero 2023-12-06 10:44:03

do JS tak sobie opowiadaj , przy tej kałuży gracie bo wasz kurnik się sypie i nie da się na nim grać . Zapomniałeś już o waszej zasadzie " resoviak z charakterem nie stoi pod jupiterem " - coś poszło nie tak . Kolejna sprawa stadionu nie ma i nie będzie ponieważ nikt nawet nie bierze pod uwagę osiedlowego klubiku który nic nie osiągną i nawet nie rokuje przez 3 lata grania w 1 lidze na coś więcej . Kibiców też brak .
Co do derbów to też raczej na ten moment nie macie startu do nas , piłkarsko dostaliście smary 2 x z rzędu , kibicowsko derby wiadomo jak wyglądają .. :)
coś jeszcze masz do napisania ?

do JS 2023-12-06 10:46:28

Nie skopiujecie Waszych Tańców bo non stop p[rzegrywacie i nie ma sie z czego cieszyć. niah niah niah - banda nieudaczników.

~anonim 2023-12-06 14:50:02

Kseroboje ze stali: duma rzeszowa , łowcy p. Ostatnio przebite #stalinowskicharakter

Ufol 2023-12-06 14:52:22

Konfidenci z Wyspiańskiego 22 to nasz RRusowiacki Charrakter

Al 2023-12-07 11:58:04

Proponuje sobie przeglądnąć karierę trenerską tego Pana - praktycznie wszędzie gdzie się pojawiał zostawiał po sobie totalną katastrofę.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij