2023-11-20 20:12:40

Weronika Centka, PGE Rysice Rzeszów: Mamy jeden z najmocniejszych środków w lidze

PGE Rysice Rzeszów wygrały wczoraj pojedynek 3-1 z Grot Budowlanymi Łódź. Po meczu swoje spostrzeżenia przekazała nam środkowa rzeszowskiego klubu, Weronika Centka.

Co było kluczem do tej wygranej? W pierwszych dwóch setach popełniłyście łącznie tylko cztery błędy.
-Miałyśmy problem w trzecim secie, że odpuściłyśmy zagrywką łodziankom i mogły wykorzystać dobre przyjęcie na ataki i kontrataki. Nam się gdzieś ta koncentracja zagubiła. Pozytywem jest to, że w tym czwartym secie potrafiłyśmy wyjść tak jak w tym pierwszym i drugim secie.

Sporo mówisz o zagrywce. Widać, że wasza praca nad nią przynosi efekty. Przyjęcie łodzianek chwilami było bardzo słabe.
-Na każdym treningu trenujemy elementy zagrywki. Trener nam wciska nam na każdym treningu ten element, to element bardzo indywidualny. Przekłada się on na wynik całego zespołu. Trzeba to cały czas trenować.

"Mamy jeden z najmocniejszych środków w lidze"
-Rywalizacja wśrod środkowych przynosi dobre efekty. W trójkę się wspieramy, oczywiście rywalizujemy na treningach. Ostatnie słowo należy do trenera, ale granie z zawodniczkami bardzo dobrymi przynosi porogres indywidualny. Widać ogień na środku, że wszystkie chcą grać, ale miejsca są tylko dwa. Na tym to polega, żebyśmy do końca sezonu mogli rotować nasym składem środkowym. Chyba mamy jeden z najmocniejszych środków w lidze.