2023-11-19 21:09:36

PGE Rysice Rzeszów lepsze od Grota Budowlanych Łódź

PGE Rysice Rzeszów pokonały Grota Budowlanych Łódź. Fot. Monika Pliś
PGE Rysice Rzeszów pokonały Grota Budowlanych Łódź. Fot. Monika Pliś
Po przekonywującym zwycięstwie w dwóch pierwszych setach, Rysice oddały pola rywalkom w kolejnym. W czwartej partii nie było jednak wątpliwości, kto zgarnie pełną pulę w tym pojedynku i wicemistrzynie Polski zgarnęły kolejne trzy punkty. 
 
PGE Rysice Rzeszów gościły Grota Budowlanych Łódź w ramach 7. kolejki Tauron Ligi. Było to spotkanie o trzecie miejsce w tabeli, zaś smaczku całej rywalizacji dodawał fakt, iż oba zespoły występują w siatkarskiej Lidze Mistrzyń.

Gospodynie rozkręciły się w połowie pierwszego seta

Od prowadzenia 5-0 rozpoczęły mecz podopieczne Stephana Antigi. Łodzianki miały spore problemy z zagrywkami Katarzyny Wenerskiej, dzięki czemu gospodynie mogły wyprowadzać skuteczne kontry.
 
Po przerwie na życzenie Macieja Biernata, przyjezdne odrobiły część strat w czym zasługa Any Bjelicy, którą ciężko było zatrzymać na prawym skrzydle, 9-7. Gra się wyrównała, do stanu 15-12 drużyny grały punkt za punkt. Od tego momentu Budowlani zaczęli popełniać błędy, co bezlitośnie wykorzystały miejscowe, wygrywając do 15. 

W drugiej odsłonie bez zmian

Druga odsłona także przebiegała pod dyktando wicemistrzyń Polski. Dwoma blokami popisała się Magdalena Jurczyk i na tablicy wyników zrobiło się 10-6. Swoje trzy grosze w ataku i z pola serwisowego dołożyła Ann Kalandadze i Rysice uciekły na 14-8.
 
Widząc wysoką przewagę swojego zespołu, opiekun rzeszowianek zdecydował się na podwójną zmianę. Wprowadzone zawodniczki dostosowały się poziomem do swoich koleżanek i po ataku Wiktorii Kowalskiej, rzeszowianki triumfowały do 15.

Łodzianki odpowiedziały w trzeciej partii

Wyraźnie skoncentrowane na trzecią partię wyszły łodzianki i na efekty nie trzeba było długo czekać. Z lewego skrzydła zapunktowała Andrea Mitrović i przyjezdne objęły prowadzenie 9-4. Przyjezdne nie zamierzały zwalniać tempa i po zbiciu Mackenzie May było już 14-8.
 
Wtedy do roboty wzięły się gospodynie. Gabriela Orvosova zatrzymała rywalkę i było już tylko 12-15. Piłkę przechodzącą wykorzystała Jurczyk i rzeszowianki zbliżyły się na dwa oczka, 14-16. Na więcej jednak nie pozwolili goście, którzy za sprawą Bjelicy zwyciężyli do 21.

Rysice „postawiły kropkę nad i” w czwartym secie

W przeciwieństwie do poprzednich setów, otwarcie czwartego było bardzo zacięte. Rysice zbudowały przewagę dopiero po uderzeniach Orvosovej i to właśnie Czeszka była liderką rzeszowskiej ofensywy 10-7.
 
Szala zwycięstwa wyraźnie przechyliła się na rzeszowską stronę przy serwisach Kalandadze, 16-9. Nie był to jednak koniec emocji. Ewelina Welińska zaczęła wykorzystywać Mitrović i przewaga Rysic stopniała do czterech oczek, 17-13. Na tym jednak skończył się zryw łodzianek.
 
Dzięki zagrywce Gabrieli Makarowskiej-Kulej miejscowe odbudowały wysokie prowadzenie, co praktycznie rozstrzygnęło losy tego starcia. Ostatecznie gospodynie pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 14 punktów. MVP meczu wybrano Amandę Coneo.

PGE Rysice Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3-1 (25-15, 25-15, 21-25, 25-14)

PGE Rysice Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Ann Kalandadze, Weronika Centka, Gabriela Orvosova, Amanda Coneo,Magdalena Jurczyk (15), Gabriela Aleksandra Szczygłowska (L) oraz Gabriela Makarowska-Kulej, Wiktoria Kowalska, Weronika Szlagowska, Julia De Paula, Magda Kubas.
 
Grot Budowlani Łódź: Martyna Łazowska, Mackenzie May, Kinga Różyńska, Ana Bjelica, Andrea Mitrović, Małgorzata Lisiak, Justyna Łysiak (L) oraz Ewelina Wilińska. 
 
Radosław Dudek

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

Janusz 2023-11-20 18:24:25

Brawo, brawo!
PGE Rysice & Stal Rzeszów Władcy Rzeszowa

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij