2023-11-19 17:16:34

30-letni Jakub Opoń nie żyje. Siatkarz został odnaleziony martwy

Jakub Opoń nie żyje. Siatkarz Avii Solar Sędziszów zaginął w nocy z piątku na sobotę. Dziś w okolicach godz. 15 odnaleziono jego ciało.
Jakub Opoń nie żyje. Siatkarz Avii Solar Sędziszów zaginął w nocy z piątku na sobotę. Dziś w okolicach godz. 15 odnaleziono jego ciało.
30-letni Jakub Opoń, siatkarz Avii Solar Sędziszów Małopolski, został odnaleziony martwy. Prokuratura prowadzi czynności w miejscu odnalezienia zwłok.
 
Wczoraj po połnocy informowaliśmy o tym, że zaginął 30-letni Jakub Opoń. Siatkarz grający na co dzień w drugoligowej Avii Solar Sędziszów Małopolski jeszcze w piątek był na treningu swojej drużyny.
 
Później miał się spotkać ze znajomymi, którzy o godz. 1:00 w nocy odwieźli go pod dome w Godowej koło Strzyżowa. Niestety Jakub Opoń ostatecznie nie dotarł do domu.

Jakub Opoń został odwieziony pod dom

- Kuba został odwieziony pod dom w Godowej około godziny 1 w nocy z piątku na sobotę. Prawdopodobnie ruszył w stronę Strzyżowa (droga od strony POMu) - pisał jeszcze wczoraj brat Jakuba na Facebooku.
 
- Prosimy wszystkich, którzy mają monitoring obejmujący teren Strzyżowa o sprawdzenie czy nie zarejestrował on Kuby. Kuba ma ponad 190 cm wzrostu, był ubrany w żółtą kurtkę, na ramieniu miał saszetkę
 
W poszukiwania Jakuba Oponia zaangażowali się bliscy i znajomi 30-latka, a także strażacy z okolicznych jednostek OSP oraz lokalne grupy poszukiwawcze z Korczyny (Legion Gerarda) oraz Rzeszowa (STORAT).
 
Podczas akcji wykorzystano także łódź z PSP w Strzyżowie oraz psa tropiącego. W poszukiwaniach brało udział łącznie ponad 100 osób.

30-letni siatkarz nie żyje. Ciało znaleziono w rzecze

- Poszukiwania mojego brata zaczynamy dziś między godzina 9 a 9:30 od miejscowości zamieszkania - pisał jeszcze przed kilkoma godzinami brat zagionionego.
 
Dziś już wiemy, że finały tych poszukiwań był niestety tragiczny. W okolicach godziny 15 ciało 30-letniego Jakub Oponia zostało wyłowione z rzeki Stobnica w Żyznowie. Na miejscu czynności prowadzi prokuratura. Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna śmierci.
 
- Policyjne czynności na miejscu odnalezienia zwłok będą prowadzone pod nadzorem prokuratora. Na razie jest za wcześnie, by mówić o szczegółach - powiedziała Katarzyna Kosturek, rzecznik KPP w Strzyżowie w rozmowie z portalem Rzeszów News.
 
Jakub Opoń przez całe życie związany był ze sportem grał w siatkówkę - w Wisłoku Strzyżów, Karpatach Krosno, Neobus Raf-Mar Niebylec, MOSiR Jasło i ostatnio Avii Solar Sędziszów Małopolski. Występował na pozycji libero.
 
Grał też w piłkę, reprezentował barwy KS Godowa.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij