2023-10-20 17:50:00

Sokół Sieniawa przegrał z Chełmianką Chełm w pierwszym meczu 13. kolejki

Sokół Sieniawa przegrał na wyjeździe z Chełmianką Chełm 1-3 w pierwszym meczu 13. kolejki 3 ligi gr. IV.

Mecz pomiędzy Chełmianką Chełm a Sokołem Sieniawa rozgrywany był o nietypowej porze. Spotkanie rozpoczęło się w piątek o godz. 14:30 z powodu wesela w ekipie gospoarzy. Mimo tego i niesprzyjającej pogody na trybunach pojawiło się około 250 widzów, którzy do przerwy nie obejrzeli żadnej bramki, choć obie ekipy miały swoje sytuacje w tym meczu.

Osiem minut po zmianie stron Maksymilian Kiełb sfaulował w polu karnym jednego z zawodników Chełmianki i sędzia podytkował rzut karny. Do piłki podszedł Bartłomiej Korbecki i pewnym strzałem pokonał Bartosza Siryka. Dwie minuty później na uderzenie zdecydował się Krystian Mroczek i piłka po rikoszecie zaskoczyła po raz drugi Siryka.

Kwadrans przed końcem meczu Piotr Piekarski zdecydował się na uderzenie z dystansu i ponownie piłka nim trafiła do bramki gości odbiła się od jednego z zawodników Sokoła. W 91. minucie Vladyslav Bobrov wybił piłkę ręką z linii bramkowe po strzale Jana Mroza. Sędzia podykował rzut karny dla gości, którego pewnie wykorzystał Sebastian Kwaczreliszwili.

- Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, w drugiej popełniliśmy błąd, który skutkował rzutem karnym dla gospodarzy. Walczyliśmy na tyle na ile się dało, jednak bez dwóch podstawowych zawodników było to ciężkie zadanie. Brakowało Damiana Skały, który narzeka na uraz pleców i nastepnej kolejce też nie zagra. Poza tym Michał Wawryszczuk miał dziś rezonans i czekamy na jego wyniki. Za dwa tygodnie do gry wróci Franciszek Wróblewski - powiedział nam Robert Chmura, szkoleniowiec Sokoła Sieniawa.

1-0 Bartłomiej Korbecki (53-karny)
2-0 Krystian Mroczek (55)
3-0 Piotr Piekarski (77)
3-1 Sebastian Kwaczreliszwili (90+4-karny)