2023-10-20 22:09:00

ITA TOOLS Stal Mielec wygrała z UNI Opole

fot: Kamila Bik
Trzeci mecz w Tauron Lidze rozegrała ITA TOOLS Stal Mielec, podjęła dziś UNI Opole zespół, który także po dwóch meczach miał dwie porażki. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla ITA TOOLS Stal Mielec.

Oba zespoły od początku meczu toczyły wyrówaną walkę, chciały po raz pierwszy w sezonie wygrać. ITA TOOLS Stal Mielec po porażce już z Chemikiem Police oraz Radomką Radom, natomiast UNI Opole poniosła klęskę z Budowlanymi Łódź oraz z Bielskiem-Białą.

Po chwili gry wynik 4:5 dla gości, mecz od początku był ciekawy, a ekipy szły punkt za punkt. Siatkarki z Opola zdobyły trzypunktową przewagę i wygrywały z mielczankami 9:6. Dobrym serwisem popisała się Sylwia Kucharska i zdobyła punkt dla swojego zespołu.

Po połowie pierwszego seta, na zegarze widniał wynik 13:16 dla rywalek. Dobrze dziś na parkiecie po stronie gości radziła sobie Oliwia Sieradzka. Po chwili rezultat meczu był remisowy, 18:18. Mielczanki złapały pewność i zdołały wyjść w decydującej fazie meczu na prowadzenie 22:20.

Mieleckie siatkarki miały piłkę setową, przy wyniku 24:23, lecz nie udało się tej partii zakończyć. Po chwili znowu kolejna piłka setowa dla mielczanek, którą, ale jej po raz kolejny nie udało się wykorzystać. Szansę wykorzystały siatkarki z Opola i wygrały pierwszego seta 28:26.

Drugi set zaczął się od prowadzenia ITA TOOLS Stal Mielec, która chciała doprowadzić do remisu w tym meczu. 6:3, taki wynik widniał na tablicy, lecz cały czas gonili wynik goście. Emilia Mucha, była zawodniczką po stronie gospodyń, która czuła się podczas tej drugiej partii na parkiecie dobrze.

Podopieczne Wiesława Popika grały dobrze, skutecznie w ataku, a także w obronie, prowadziły już 11:7. Przewaga gospodyń szybko stopniała, do tego stopnia, że był wynik 14:14. Mecz doszedł do takiej fazy, gdzie obie ekipy zdobywały po jednym punkcie.

Po chwili ITA TOOLS Stal Mielec wyszła na prowadzenie 20:16 i była to bardzo korzystna przewaga. Nie mogło być inaczej, mielczanki prowadziły 24:18 i wykorzystały pierwszą piłkę meczową i wygrały drugiego seta 25:18.

Błąd antenkowy popełniła Katarzyna Bryda i po raz pierwszy w trzeciej partii na prowadzenie wyszła drużyna UNI Opole. Blok piłek dobrze funkcjonował w zespole Wiesława Popika, dzięki czemu mielczanki prowadziły 7:4.

Trzeci bardzo dobry występ w sezonie notowała Weronika Gierszewska, która jak do tej pory jest najlepszą zawodniczką w ITA TOOLS Stal Mielec. Po dwóch i pół setach miała na koncie 14 punktów.

Mielczanki było na prowadzeniu 14:9, pięć punktów przewagi to była w tym spotkaniu bardzo duża liczba. Siatkarki Wiesława Popika udowadniały, że są lepsze i małymi kroczkami dążyły do wygrania trzeciej partii.

W końcówce seta prowadzenie znaczące ITA TOOLS Stali Mielec 20:13, kwestią czasu było zwycięstwo w trzecim secie gospodyń. Jeśli ktoś myślał, że zawodniczki z Opola się poddadzą był w dużym błędzie, goniły, goniły wynik i po chwili rezultat starcia był tylko 23:21.

UNI Opole traciło już tylko jeden punkt, przy stanie 24:23. Udało się, ITA TOOLS Stal Mielec wygrała trzeciego seta 25:23, tym samym wyszła na prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarty set zaczął się od punktu dla ITA TOOLS Stali Mielec. Jedno już w tym meczu było pewne ITA TOOLS Stal Mielec zdobyła już przynajmniej jeden punkt po tym starciu, w przypadku porażki w tie-breaku. UNI Opole było na prowadzeniu 8:5, mielczanki musiały gonić.

Niestety zespół z Opola nam uciekał na stan 7:12. Dobra postawa gospodyń pozwoliła dogonić stan meczu, który już był 13:15.  Po raz drugi goście odskoczyli na cztery punkty przy stanie 14:18. Końcówka meczu i wynik 18:19.

Odrobiły i wyszły na prowadzenie 20:19 mieleckie siatkarki. 22:20, tyle w końcówce prowadziły mielczanki.

Trzy piłki meczowe miały zawodniczki ITA TOOLS Stali Mielec ich nie wykorzystały. Później piłkę setową miał zespół z Opola, którą wykorzystał i doprowadził do tie-breaku w tym meczu. Był wynik 26:24.

Pierwszy punkt w tie-breaku dla gospodyń tego starcia. Dobry blok Sonii Kubackiej i prowadzenie podopiecznych Wiesława Popika 5:3. Zespół z Mielca prowadził 6:3, gdy o czas poprosił Nicola Vettori.

Prowadzenie zwiększyło się do 8:4 i drugi czas dla gości. Asem popisała się Weronika Gierszewska i zwiększyła o punkt prowadzenie. W końcówce tie-breaku ITA TOOLS Stal Mielec prowadziła już 11:7

Skończył się jakże długi mecz. ITA TOOLS Stal Mielec wygrała z UNI Opole po tie-breaku 15:8.

ITA TOOLS Stal Mielec - UNI Opole 3:2 (26:28, 25:18, 25:23, 24:26, 15:8)

ITA TOOLS Stal Mielec: 1. Kamila Dyduła, 4. Pola Nowacka, 7. Katarzyna Bryda, 8. Izabela Bałucka, 10. Klaudia Łyduch, 12. Olena Lymareva, 13. Klaudia Laskowska - Azab, 15. Karolina Pancewicz, 16. Emilia Mucha, 17. Weronika Gierszewska, 21. Sonia Kubacka, 22. Sylwia Kucharska, 33. Aleksandra Walczak. Trener: Wiesław Popik.

UNI Opole: 2. Marta Orzyłowska, 3. Elan McCall, 4. Felicitas Barbero, 5. Ana Karina Olaya, 9. Pola Janicka, 10. Marta Pamuła, 13. Adriana Damek, 18. Katorzyna Zaroślińska - Król, 20. Katarzyna Połeć, 22. Jagoda Białek, 31. Natalia Kecher, 81. Oliwia Sieradzka, 98. Julia Bińczycka. Trener: Nicola Vettori.