2023-10-17 20:32:52

Kolejne zwycięstwo młodzieżówki! Polacy rozbili Estonię

Młodzieżowa reprezentacja Polski odniosła trzecie zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw Europy. Polacy pod wodzą Adama Majewskiego pokonali Estonię aż 5-0.

Polacy znakomicie radzą sobie w eliminacjach do mistrzostw Europy. We wrześniu pokonali Kosowo i Estonię, a dziś w Stalowej Woli odnieśli kolejne przekonujące zwycięstwo.

Reprezentacja Polski U21 pod wodzą Adama Majewskiego w rewanżu znów zmierzyła się z Estonią i tym razem zwyciężyła aż 5-0.  "Biało-czerwoni" już w 7. minucie objęli prowadzenie, gdy do siatki po dograniu Nicoli Zalewskiego trafił Michał Rakoczy.

Polacy zdominowali pierwszą połowę

Chwilę później to Nicola Zalewski wpisał się na listę strzelców po efektownym rajdzie w pole karne. Jeszcze przed przerwą Polacy dołożyli trzecią bramkę. W 44. minucie kontrę z najbliższej odległości wykończył Filip Szymczak i było już 3-0.

W pierwszej części spotkania wynik mógł być jeszcze wyższy, ale rzutu karnego nie wykorzystał Kajetan Szmyt.

Tomasz Pieńko ustalił wynik spotkania

Po przerwie "Biało-czerwoni" kontynuowali dobrą grę w ofensywie i dołożyli kolejne bramki. W 57. minucie prostopadłe podanie od Rakoczego wykorzystał Michał Szymczak i było 4-0, a wynik spotkania ustalił w 72. minucie Tomasz Pieńko.

W 83. minucie podopieczni Adama Majewskiego zmarnowali drugą jedenastkę, kiedy obok słupka uderzył Szymon Włodarczyk.

Polska U21 - Estonia U21 5-0 (3-0)

1-0 Michał Rakoczy (7)
2-0 Nicola Zalewski (22)
3-0 Filip Szymczak (44)
4-0 Michał Szymczak (57)
5-0 Tomasz Pieńko (72)

Polska: 1. Kacper Tobiasz - 17. Arkadiusz Pyrka (46, 18. Dominik Marczuk), 4. Łukasz Bejger, 2. Ariel Mosór, 5. Kasjan Lipkowski, 10. Nicola Zalewski - 7. Kajetan Szmyt (62, 21. Aleksander Buksa), 8. Mateusz Łęgowski, 14. Filip Marchwiński (46, 6. Jan Biegański), 11. Michał Rakoczy (71, 19. Tomasz Pieńko) - 9. Filip Szymczak (62, 20. Szymon Włodarczyk).

Estonia: 1. Kaur Kivila - 2. Kristo Hussar, 4. Sander Alex Liit (83, 15. Andreas Vaher), 18. Tanel Tammik, 5. Daniil Sõtšugov - 11. Nikita Mihhailov, 6. Kevor Palumets, 8. Nikita Vassiljev (63, 14. Tristan Toomas Teeväli), 20. Daniel Luts (64, 10. Nikita Ivanov), 7. Danil Kuraksin (63, 21. Patrick Genro Veelma) - 9. Aleksandr Šapovalov (82, 23. Sten Jakob Viidas).

żółta kartka: Palumets.

sędziował: Mohammad Usman Aslam (Norwegia).