2023-09-25 10:55:00

Legion Pilzno wciąż w czubie tabeli. Tym razem pokonali rezerwy Resovii

Legion Pilzno notuje znakomity początek sezonu 2023/24. Piłkarze prowadzeni przez Łukasza Bartkowskiego pokonali Resovię II 1-0 i zajmują 2. miejsce w tabeli 4 ligi.

Legion Pilzno ruszył do zdecydowanych ataków w meczu z Resovią II. Już w pierwszej minucie przyjezdni mogli objąć prowadzenie, ale strzał Jakuba Szewczyka nie znalazł drogi do bramki. Po kwadransie mecz się wyrównał i brakowało szans na bramkę.

W drugiej odsłonie niedzielnej potyczki lepiej prezentowali się piłkarze prowadzeni przez Łukasza Bartkowskiego, ale dopiero w 77. minucie zdołali zdobyć bramkę. Gola dla przyjezdnych strzelił Kacper Nytko. Prawoskrzydłowy Legionu zdecydował się na rajd lewą stroną boiska, minął dwóch obrońców i pięknym strzałem pokonał stojącego w bramce gospodarzy Nikodema Sujeckiego.

Chwilę później okazję do podwyższenia wyniku miał Miłosz Chmura, ale ostatecznie bramka nie padła. Legion wygrał 1-0 i umocnił się na 2. pozycji w tabeli 4 ligi podkarpackiej.

0-1 Kacper Nytko (77)

Resovia II: Sujecki - Ostrowski, Marciniec, Karcz, Pirnach, Borkanov, Szpojnarowicz, Kojder, Zybała, Drelicharz, Maćkowiak.

Legion Pilzno: Stachnik - Syguła, Nytko, Manzo, Czyż, Szewczyk, Mazur, Sztuka, Misztal, Tubek, Barycza.