2023-09-18 19:59:28

Klasa O Dębica: Rezerwy Kolbuszowej Dolnej wpakowały rywalom 10 bramek!

Za nami siódma kolejka dębickiej klasy okręgowej. Najlepiej spisały się rezerwy Sokoła Kolbuszowa Dolna, które ograły aż dziesięcioma bramkami odnotowanego tylko o jeden stopień niżej Piasta Wolica Piaskowa.

Nadal na czele tabeli plasuje się Victoria Czermin z pięcioma punktami przewagi nad wiceliderem. Przeczytajcie całe podsumowanie kolejki z ubiegłego weekendu.

KS Kaskada Ostrów-Kamionka – Stal II Mielec 3-2

Starcie dwóch drużyn plasujących się tuż za sobą w tabeli okazało się niezwykle zacięte. Do przerwy kibice obejrzeli po jednym golu dla każdej ze stron. W drużynie Kaskady celny był Kacper Fornek, natomiast wśród młodzieżowców Stali wyrównał rezultat Volodymyr Tymoshevych na kilka minut przed zejściem na pauzę.

Druga połowa okazała się kluczowa i to ona zadecydowała na czyje konto powędruje pełna pula. Na prowadzenie wysunął mielczan Igor Siwy tuż przed wznowieniem gry. Kaskada jednak wzięła się do pracy, Bartłomiej Zapał wyrównał, a Fornek na chwilę przed ostatnim gwizdkiem odnalazł drogę do bramki i dał zwycięstwo swojej drużynie. To pozwoliło drużynie gospodarzy na wskoczenie na podium dębickiej okręgówki.

Czarnovia Czarna – Kolbuszowianka Kolbuszowa 1-4

Kolbuszowianka Kolbuszowa wykazała się dużo większą skutecznością niż Czarnovia Czarna. Już w pierwszej połowie goście wysunęli się na prowadzenie, dwoma bramkami. W 22.minucie celny był Marcin Kiwak, a na sześć minut przed przerwą podwyższył na 2-0 Szymon Zieliński. Druga odsłona przyniosła nam bramkę kontaktową Czarnovii – autorstwa Adama Pęka.

Kolbuszowianka poszła jednak za ciosem z pierwszej połowy. Adrian Dec dołożył gola, a zwycięstwo przypieczętował tuż przed końcem podstawowego czasu gry Mikołaj Muniak, odnotowując czwartą bramkę Kolbuszowej w tym starciu.

Piast Wolica Piaskowa - Sokół II Kolbuszowa Dolna 2-10

Ten mecz z pewnością przyniósł sporo emocji i radości dla piłkarzy i kibiców Sokoła.  Obejrzeliśmy w nim aż 12 bramek i mimo że Kolbuszowa wyraźnie pokazała swoją wyższość na boisku, nie zachowała czystego konta i dała Wolicy Piaskowej ustrzelić dwa gole. W pierwszej połowie dla ekipy gospodarzy celny był Mateusz Smoliński. Sokół na tym etapie czterokrotnie trafił między słupki rywali, a trzykrotnie dokonał tego Paweł Lewandowski oraz raz Kamil Siembab.

Druga odsłona także przyniosła gola Piasta i ponownie zapisał go sobie Smoliński. Przyjezdni nie pozostawili jednak złudzeń i jeszcze sześć razy ograli rywali. Bramki strzelili: Krystian Motyl, dwa razy Wiktor Łuczyk,  Karol Skalski i drugi raz w tym meczu Kamil Siembab. Taka kolej rzeczy pozwoliła Sokołowi na objęcie czwartego miejsca w dębickiej okręgówce.

Głowaczowa - Chemik Pustków Osiedle 5-2

Solidnie postrzelała również Głowaczowa, która aż pięciokrotnie trafiła między słupki Chemika Pustków Osiedle. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol gospodarzy, a celnością w 27.minucie popisał się Bartosz Knych. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie po wznowieniu gry. W 65.mincuie dla Głowaczowej strzelił Grzegorz Ostaszewski, na co szybko odpowiedział piłkarz Chemika- Robert Gawęda.

Mikołaj Wójtowicz próbował gonić wynik, ale czerwona kartka Mariusza Kopacza zdecydowanie zmniejszyła szanse dla gości. Jakub Bielański wziął sprawy w swoje ręce i w doliczonym czasie gry wpakował rywalom dwie bramki pozwalając na pewne i pokaźne zwycięstwo Głowaczowej w tym starciu.

Kamieniarz Golemki  - LKS Pustków 5-1

W starciu ekip z dolnej części tabeli lepszy okazał się także wyżej notowany Kamieniarz Golemki, który różnicą czterech goli pokazał wyższość nad LKS-em Pustków. Już do przerwy gospodarze prowadzili 2-0. W 7.minucie wynik otworzył Michał Pękala a sześć minut później rezultat poprawił Sebastian Szerszeń.

Na pozostałe trafienia przyszło poczekać do drugiej odsłony. Ta wystartowała od kolejnego gola Kamieniarza, tym razem drogę do bramki rywali odnalazł Dariusz Kantor. Wynik poorawił jeszcze Szerszeń oraz Szymon Toczyński. Jedynego gola dla LKS-u ustrzelił w 80.minucie pojedynku Arkadiusz Strzałka.

Dromader Chrząstów - Czarni Trześń 3-0

Dromader Chrząstów dopisał sobie trzy punkty wygrywając taką samą ilością bramek z uplasowanymi na samym końcu tabeli Czarnymi Trześń, którzy jak do tej pory zgromadzili na koncie tylko jeden punkt po siedmiu kolejkach. Pierwsza połowa przyniosła jedno trafienie, w 7.minucie skutecznością popisał się Damian Skiba.

Dwie pozostałe bramki gospodarzy to zasługa kolejno Piotra Korytko oraz Karola Kiliana.

Victoria Czermin - KS Radomyślanka Radomyśl Wielki 2-1

Przodująca w trwającym sezonie klasy O Dębica, Victoria Czermin odniosła skromne zwycięstwo nad KS-em Radomyślanka. Kolejne trzy punkty dają liderom bezpieczną przewagę nad drugimi obecnie rezerwami Stali Mielec.

Do przerwy obie drużyny okazały się tak samo skuteczne i jednokrotnie trafiły między słupki. Wśród zawodników Victorii gola zapisał sobie Kacper Bugaj, a w Radomyślu Jakub Strycharz. W drugiej połowie szala zwycięstwa przechyliła się jednak na stronę gospodarzy. Trzy punkty na dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry zapewnił im  Kamil Hul.