2023-09-16 17:53:17

KS Wiązownica przegrał na wyjeździe ze Świdniczanką Świdnik

KS Wiązownica mimo pierwszego gola oddał prowadzenie i pozwolił Świdniczance Świdnik na odniesienie zwycięstwa 4-1.

Za nami kolejny mecz 3.ligi gr IV, w którym Świdniczanka Świdnik podjęła na własnym terenie ekipę KS-u Wiązownica. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, w 10.minucie pojedynku. Piłkę na lewe skrzydło otzrymał Arkadiusz Kasia i pewnym strzałem skierował ją w prawy dolny róg gospodarzy.

Ci jednak odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie. Do groźnej sytuacji w polu karnym Świdniczanki doszło w 36.minucie pojedynku. Arbiter postanowił podyktować jedenastkę dla miejscowych, którą celnie wykonał Michał Zuber.

To napędziło ekipę ze Świdnika do dalszej pracy nad kreowaniem sytuacji. Dogodny moment na wysunięcie się na prowadzenie nastąpił chwilę później, na kilka minut przed przerwą. Idealne podanie otrzymał Zuber i zamienił je na gola, odnotowując drugie trafienie w tym meczu.

Świdniczanka nabrała wiatru w żagle i w drugiej odsłonie ponownie świetnie rozpracowała defensywę Wiązownicy, która nie popisywała się skutecznym kryciem. Bramkę po ziemi zdobył na 3-1 ponownie Zuber, zapisując tym samym na swoim koncie hat-tricka. W ostatnich minutach pojedynku, już w doliczonym czasie gry ekipa gospodarzy dolożyła jeszcze jedno trafienie, kompletnie pogrążając przyjezdnych. Niemal sam na sam z bramkarzem wyszedł Mikołaj Nawrocki i celnie przymierzył w  światło bramki.

0-1 Arkadiusz Kasia (10)
1-1 Michał Zuber (38-rzut karny)
2-1 Michał Zuber (39)
3-1 Michał Zuber(66)
4-1 Mikołaj Nawrocki (90+)

Świdniczanka: Socha, Pielach, Zuber, Paluch, Futa, Morenkov, Szymala, Czułowski, Sypeń, Koźlik, Sikora.
KS Wiązownica: Zając, Tonia, Smelinyshyn, Mac, Kordas, Tabor, Kasia, Rębisz, Michalik, Magdziak, Musik.