2023-09-08 12:53:57

sparing: Stal Mielec - Bruk Bet Termalica Nieciecza 3-1

Korzystając z przerwy reprezentacyjnej, Stal Mielec rozegrała sparing z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Podopieczni Kamila Kieresia nie mieli większych problemów z pokonaniem pierwszoligowca i ostatecznie zwyciężyli 3-1.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 4. minucie. Po akcji lewą stroną boiska uderzał Krzysztof Wołkowicz, golkiper wypluł futbolówkę, a tam znalazł się Ilya Shkurin, który otworzył wynik tego spotkania.

Po strzeleniu pierwszego gola nieco lepiej prezentowali się podopieczni Kamila Kieresia. Kolejne zagrożenie pod bramką przyjezdnych pojawiło się w 18. minucie, kiedy z rzutu wolnego uderzał Krzysztof Wołkowicz, golkiper przyjezdnych sparował jednak ten strzał na rzut rożny.

Później do odrabiania strat ruszyli piłkarze Termalici. W znakomitej sytuacji po dograniu Fassbengera znalazł się Tomas Poznar, ale z okolicy 8. metra uderzył nad bramką.

W 39. minucie piłkę ręką w polu karnym zagrał jeden z piłkarzy Stali Mielec i arbiter wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę zamienił Morgan Fassbender i po pierwszej połowie mieliśmy remis.

W 66. minucie Stal Mielec znów objęła prowadzenie. Po kombinacyjnej akcji futbolówkę do siatki skierował Krystian Getinger.

W 74. minucie było już 3-1. Łukasz Wolsztyński przejął piłkę w obronie, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Do ostatniego gwizdka rezultat spotkania już się nie zmienił i podopieczni Kamila Kieresia odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3-1 (1-1)

1-0 Ilya Shkurin (4)
1-1 Morgan Fassbender (39-karny)
2-1 Krystian Getinger (66)
3-1 Łukasz Wolsztyński (74)

Stal Mielec: (I połowa) 13. Konrad Jałocha - 7. Łukasz Gerstenstein, 5. Marco Ehmann, 21. Mateusz Matras, 3. Bert Esselink, 22. Rafa Santos - 10. Maciej Domański, 8. Kōki Hinokio, 19. Michał Trąbka, 11. Krzysztof Wołkowicz - 17. Ilja Szkurin.

(II połowa) 12. Mateusz Dudek - 5. Marco Ehmann, 3. Bert Esselink, 6. Leândro, 23. Krystian Getinger, 22. Rafa Santos, 19. Michał Trąbka (62, 14. Przemysław Maj), 18. Piotr Wlazło, 37. Mateusz Stępień, 29. Jakub Rozwadowski, 25. Łukasz Wolsztyński.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska (46 Eric Topór) - Maciej Wolski (67 Bartosz Farbiszewski), Arkadiusz Kasperkiewicz, Lukas Spendlhofer (67 Wojciech Jakubik), Damian Hilbrycht - Artem Polarus (67 Florin Purece), Maciej Ambrosiewicz, Taras Zawijśkyj, Adam Radwański (67 Jakub Nowakowski) - Tomáš Poznar (46 Andrzej Trubeha), Morgan Faßbender (67 Kacper Karasek). Grali także: Jakub Różycki, Tomasz Płaneta, Arkadiusz Morąg.