2023-06-05 20:06:58

Klasa O Krosno: Podsumowanie 26. kolejki

Pewne zwycięstwo Ekoballu i przetasowania na dole tabeli. Podsumowanie 26. kolejki krośnieńskiej klasy okręgowej.

Ekoball Sanok - Cisy Jabłonica Polska

Po ubiegłotygodniowej wygranej w meczu na szczycie krośnieńskiej okręgówki klasę ponownie pokazał lider z Sanoka.

Podopieczni trenera Pawła Załogi rozgromili na własnym obiekcie walczące o utrzymanie Cisy, roztrzygając losy meczu już w zasadzie w pierwszej jego połowie.

Po której to zawodnicy Ekoballu prowadzili aż 5-0. Trafienia na konto gospodarzy zanotowali kolejno: Dawid Czyrny, Łukasz Tobiasz, Piotr Lorenc, Mateusz Wanat oraz Mateusz Padiasek

W drugiej części meczu trener gospodarzy szybko przeprowadził pięć zmian, dając odpocząć swoim podstawowym zawodnikom.

Wynik na 6-0 dla Ekoballu podwyższył w 69. minucie Mateusz Wanat

Goście zdołali zdobyć w 75. minucie bramkę honorową, a to za sprawą trafienia Sebastiana Meiera

Cisy po tej kolejce spadły na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, jednak wciąż mają spore szanse na utrzymanie w lidze o które będą walczyć do końca sezonu.

LKS Górki - Start Rymanów

Wicelider z Rymanowa długo nie mógł otrząsnąć się po ubiegłotygodniowej porażce i sporo czasu minęło zanim na dobre wszedł w mecz z beniaminkiem z Górek.

Podopieczni trenera Kamila Walaszczyka przełamali się dopiero w drugiej połowie. Po bramce Fiodara Lebedzeu z 49. minuty drużyna z Rymanowa zaczęła grać z polotem i przeważać na boisku, jednak ewidentnie brakowało jej skuteczności.

Wynik goście podwyższyli dopiero w 78. miunucie, dzięku trafieniu Rafała Nikodego, który pewnie wykorzystał rzut karny.

W końcówce wynik meczu na 4-0 ustalili jeszcze Radosław Macnar i Rafał Nikody, zdobywając swoją drugą tego dnia bramkę.

Arłamów Ustrzyki Dolne - Markiewicza Krosno

Swoich rywali w minionej kolejce rozgromiła drużyna Arłamowa.

Zespół z Ustrzyk Dolnych przyzwyczaił w rundzie wiosennej, że na własnym boisku jest drużyną bardzo mocną. Podopieczni trenera Piotra Kowalskiego potwierdzili to także w meczu z krośnieńskim Markiewicza, któremu zaaplikowali aż pięć bramek.

Choć w pierwszej połowie drużyna przyjezdna nawiązała równorzędną walkę z gospodarzami, Ci i tak zdołali do przerwy prowadzić 1-0 po trafieniu Pawła Ziemby.

W drugiej części meczu, w 71. minucie strzałem z rzutu karnego podwyższył Harrison Espana, a niespełna 10. minut później do siatki rywali trafił Filip Karczyński.

Dużo działo się w końcówce. Najpierw, kolejną bramkę zdobyli gospodarze tego meczu (było to trafienie samobójcze), by następnie to goście zdobyli bramkę honorową, za sprawą Macieja Gorzynika.

Wynik meczu na 5-1 ustalił jeszcze Adrian Wilgucki i drużyna z Ustrzyk Dolnych cieszyć się mogła z zasłużonego zwycięstwa.

LKS Czeluśnica - Zamczysko Odrzykoń

Beniaminek nie dał szans osłabionemu kadrowo w tym meczu Zamczysku.

Co prawda to goście prowadzili do przerwy po trafieniu Jakuba Dziadosza z 31. minuty, ba! Odrzykoń prowadził w tym meczu nawet 2-0, kiedy tuż po przerwie trafić do siatki rywali zdołał Łukasz Stec, jednakże wówczas gospodarze przebudzili się i zaczęli zdobywać coraz to większą przewagę na boisku.

Podopieczni trenera Szymona Gołdy za sprawą Wojciecha Munii zdobyli w 58. minucie bramkę kontaktową. Niespełna pięć minut później do wyrównania stanu meczu doprowadził natomiast Mateusz Kuzio

Trener gości próbował reagować zmianmi, te jednak na nic się zdały przy rozpędzonej w tym fragmencie meczu "Czelsi".

Gospodarze objęli prowadzenie w 80. minucie po drugim tego dnia trafieniu Mateusza Kuzio, a wynik spotkania na 4-2 ustalił jeszcze w doliczonym czasie gry Wojciech Munia.

Przełom Besko - Partyzant Targowiska

Partyzant Targowiska zwyciężył po świetnym widowisku i meczu pełnym zwrotów akcji w Besku.

Goście, po dość wyrównanej i spokojnej (czy też raczej ubogiej) pod kątem sytuacji bramkowych pierwszej połowie, prowadzili 1-0 dzięki trafieniu Jakuba Stodolaka z 20. minuty.

Po zmianie stron inicjatywę na boisku przejęli gospodarze, którzy najpierw wyrównali za sprawą trafienia Konrada Kijowskiego, by w 63. minucie objąć prowadzenie po drugiej bramce zdobytej przez tego zawodnika.

Partyzant walczył w tym meczu jednak do końca i wykorzystał swój lepszy fragment gry, kiedy to najpierw, w 79. minucie do wyrównania doprowadził Krystian Szubrycht, by następnie, niespełna trzy minuty później podopiecznych Lecha Czaji na prowadzenie wyprowadził Konrad Kubal, ustalając tym samym wynik tego spotkania na 3-2 dla drużyny przyjezdnej.

Nadmieniamy, że „Sponsorem szkoleń piłkarskich dzieci i młodzieży w Klubie LUKS Partyzant MAL-BUD1 Targowiska” jest PKN ORLEN.

Nafta Jedlicze - Bukowianka Bukowsko

Kolejną w tej rundzie porażkę zanotowała Nafta Jedlicze.

Podopieczni trenera Dariusza Solińskiego przegrywali od 16. minuty z beniaminkiem z Bukowska, dla którego bramkę zdobył Ireneusz Zarzyka, i nie byli w stanie znaleźć odpowiednich argumentów, by przełamać defensywę rywali i odwrócić losy tego spotkania.

Goście dzięki tej wygranej wydostali się z ostatniego miejsca w tabeli, przeskakując Markiewicza i Cisy.

Tempo Nienaszów - Przełęcz Dukla

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie sąsiadów w ligowej tabeli, dziewiątego Tempa z dziesiątą Przełęczą.

Zamczysko Mrukowa - Czarni Jasło

Goli nie zobaczyli także kibice w Mrukowej, gdzie miejscowe Zamczysko zremisowało z piątą siłą ligi, Czarnymi Jasło 0-0.