2023-05-22 22:03:00

Klasa O Krosno: Podsumowanie 24. kolejki

Pewne zwycięstwa potentatów, sensacja na boisku beniaminka i pierwsza wygrana Nafty - to najciekawsze z wydarzeń 24. kolejki krośnieńskiej okręgówki.

Ekoball Sanok - Czarni Jasło

Lider pokazał moc i w derbowym pojedynu, który mocno elektryzował okolicznych kibiców, pokonał u siebie Czarnych 2-0.

Drużyna z Jasła postawiła swoim rywalom trudne warunki w tym spotkaniu, jednak ostatecznie to bardzo dobrze zorganizowana drużyna prowadzona przez trenera Pawła Załogę odniosła kolejne zwycięstwo.

Bramki dla gospodarzy zdobyli, w 28. minucie Mateusz Wanat oraz w 73. minucie Piotr Lorenc (z rzutu wolnego).

Ekoball zdał więc egzamin generalny przed najważniejszym starciem tego sezonu, a więc przyszłotygodniowym wyjazdowym pojedynkiem z wiceliderem z Rymanowa, który śmiało można nazwać meczem o przysłowiowy awans!

Tempo Nienaszów - Start Rymanów

Nie bez problemów, lecz również ostatecznie pokazując bardzo wysoką jakość wygrał również wicelider z Rymanowa.

Podopieczni trenera Kamila Walaszczyka prowadzenie na trudnym terenie w Nienaszowie objęli w  20. minucie, kiedy Rafał Nikody pewnie wykorzystał rzut karny, który chwilę wcześniej sam wywalczył.

Niespełna dziesięć minut później lider klasyfikacji strzelców krośnieńskiej okręgówki ponownie zaskoczył bramkarza gospodarzy, podwyższając tym samym wynik na 2-0 dla drużyny przyjezdnej.

Gospodarze nie zamierzali osiadać na laurach. W 37. minucie bramkę kontaktową zdobył Mateusz Kurdziel i druga połowa zapowiadała się dzięki temu niezwykle interesująco.

Tak też było. Choć ponownie to Start zaczął lepiej i już pięć minut po zmianie stron podwyższył prowadzenie. A dokonał tego grający trener gości, Kamil Walaszczyk, zdobywając bramkę z dystansu.

Mocna broń drużyny z Nienaszowa, a więc rzuty karne, okazały się w tym spotkaniu jej katem.

W 84. minucie sędzia ponownie wskazał w tym meczu na wapno, a "jedenastkę" wyegzekwował Rafał Nikody, zdobywając tym samym hat-tricka (skrzydłowy Startu ma już na koncie 33 trafienia w obecnym sezonie!).

W końcówce meczu gospodarze zdołali zdobyć jeszcze jedną bramkę - a to za sprawą trafienia Radosława Słoty. Na boisku zrobiło się też gorąco, w wyniku czego Grzegorz Gierlasiński z drużyny przyjezdnej wyleciał z placu gry po obejrzeniu czerwonej kartki.

Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 4-2 dla Startu i drużyna z Rymanowa może w dobrych nastrojach oczekiwać najbliższego starcia na szczycie krośnieńskiej okręgówki.

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne - LKS Czeluśnica

Fantastyczna seria wygranych meczów domowych przez ekipę z Ustrzyk Dolnych trwa!

Podopieczni trenera Piotra Kowalskiego skromnie, ale zasłużenie wygrali z rewelacyjnym beniminkiem z Czeluśnicy, do którego zbliżyli się po tej kolejce w ligowej tabeli na zaledwie jeden punkt.

Choć popularna "Czelsi" postawiła tego dnia swoim rywalom trudne warunki, ostatecznie, dzięki trafieniu z dystansu Duvana Martineza z 70. minuty to gospodarze cieszyli się z piątego domowego zwycięstwa w rundzie wiosennej.

Nafta Jedlicze - OKS Markiewicza Krosno

W krośnieńskiej klasie okręgowej nie ma już drużyny, która nie zaznała smaku zwycięstwa w rundzie rewanżowej.

Ostatnią z takich ekip była do tej kolejki Nafta, jednak drużyna z Jedlicza po zaciętym boju zdołała pokonać walczące o utrzymanie OKS Markiewicza Krosno i wygrała całe spotkanie 2-1, notując tym samym swoje pierwsze zwycięstwo na wiosnę.

Choć mecz ten rozpoczął się dla podopiecznych trenera Dariusza Solińskiego źle. Już w 3. minucie goście zdołali wyjść na prowadzenie za sprawą trafienia Daniela Juchy

Chwilę później gospodarze wywalczyli jednak rzut karny, który pewnie wykorzystał Damian Limberger

Do przerwy żadna z drużyn nie pokazała zbyt wielu konkretów, jednak po zmianie stron to gospodarze grali z większym polotem i przede wszystkim z większą wiarą w zwycięstwo.

Opłaciło się to, bowiem w 60. minucie Kacper Szura zdobył bramkę na 2-1 dla Nafta, która w ostatecznym rozrachunku okazała się decydująca i dała drużynie z Jedlicza pierwsze ligowe zwycięstwo w rundzie rewanżowej!

LKS Górki - Partyzant Targowiska

Ogromną niespodziankę sprawił w tej kolejce beniaminek z Górek.

Podopieczni trenera Marka Biegi zagrali wręcz fenomenalnie w drugiej połowie i pokonali 4-1 bardzo mocnego dotychczas w rundzie wiosennej Partyzanta, przełamując się po serii czterech kolejnych porażek i odnosząc tym samym swoje drugie zwycięstwo w rundzie rewanżowej.

Bramki dla gospodarzy zdobyli w tym spotkaniu Mateo Ramirez Arredondo oraz Aris Pino Palacios (obaj po dwie). Dla drużyny przyjezdnej bramkę honorową, w końcówce meczu, zdobył Miłosz Kluczek.

LKS Przełom Besko - GKS Zamczysko Odrzykoń

Skromnie wygrała bardzo skuteczna w rundzie rewanżowej drużyna Przełomu.

Zawodnicy z Beska pokonali u siebie 1-0 Zamczysko Odrzykoń, odnosząc tym samym swoje czwarte zwycięstwo na wiosnę.

Bramkę na wagę zwycięstwa dla gospodarzy zdobył w 69. minucie Mateusz Zajączkowski

GKS Zamczysko Mrukowa - Bukowianka Bukowsko

Trening strzelecki urządzili sobie w tej kolejce zawodnicy z Mrukowej.

Zamczysko pokonało u siebie beniaminka z Bukowska aż 6-2, ani na moment nie pozostawiając złudzeń, która drużyna była tego dnia lepsza.

Do przerwy gospodarze prowadzili 2-0 po trafieniach Piotra Stachurskiego i Daniela Bilskiego, a w 65. minucie na tablicy wyników widniał już wynik 5-0.

Kolejne trzy trafienia dla drużyny z Mrukowej dołożyli Dominik Praszek, Mateusz Bazan (bramkarz!) oraz Ireneusz Brożyna

Wówczas odpowiedzieć zdołali goście - a to za sprawą trafienia Michała Kseniaka z 66. minuty.

Zamczysko jednak raz jeszcze podwyższyło swoje prowadzenie w 73. minucie, kiedy trafienie zanotował Jarosław Twardzik. Wynik na 6-2 ustalił w samej końcówce Ireneusz Zarzyka.

Przełęcz Dukla - Cisy Jabłonica Polska

Swoją bardzo dobrą dyspozycję w rundzie rewanżowej potwierdzili w tej kolejce podopieczni trenera Daniela Ożgi

Przełęcz pokonała na własnym boisku Cisy 4-0 i jest coraz bliższa zapewnienia sobie utrzymania w lidze.

Gospodarze objęli prowadzenie w 17. minucie za sprawą trafienia Bartłomieja Korzca. Taki też wynik utrzymał się na tablicy wyników do przerwy.

W drugiej połowie Przełęcz pokazał moc i wbiła rywalom jeszcze trzy bramki, nie pozostawiając złudzeń, kto w tym meczu był lepszy.

Dwa trafienia dla drużyny z Dukli zanotował w tej części gry Konrad Wajs, a bramkę na 4-0 w końcówce dołożył Wiktor Kotłowski