2023-06-05 16:52:56

Klasa O Jarosław: Zdrój Horyniec pewny spadku do A klasy! [Podsumowanie 28.kolejki]

Za nami 28.kolejka jarosławskiej klasy okręgowej. W meczu na szczycie, wiceliderujący Orzeł Przeworsk pokonał jedną bramką zamykającego podium Piasta Tuczempy. Poznaliśmy też kolejnego spadkowicza do klasy A. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć z ubiegłego weekendu.

Zdrój Horyniec - Orzeł Torki 1-1
Pewny spadku do A klasy po tej kolejce jest Zdrój Horyniec, któremu przydarzył się remis z Orłem Tprki. Na prowadzenie wyszli gospodarze po golu Damiana Łysakowskiego, który dał nadzieję na trzy punkty. Rozwiał je jednak jeszcze w pierwszej połowie Grzegorz Gierczak, w 31.minucie pojedynku.

Ekipa z Horyńca spędziła w klasie okręgowej ostatni rok i ponownie musi pogodzić się z grą w niższej klasie rozgrywkowej.

Piast Tuczempy - Orzeł Przeworsk 0-1
Z pewnością dużo emocji przed startem pojedynku mógł przynieść kibicom mecz ścisłej czołówki. Będący na trzeciej pozycji Piast Tuczempy ugościł u siebie wiceliderującego Orła Przeworsk.

Losy spotkania rozstrzygnęły się jednak dosyć szybko. Wynik ustalił w 27.minucie Piotr Boratyn z drużyny Orła i to właśnie do gości ostatecznie powędrowały trzy punkty.

Santos Piwoda - Huragan Hniewczyna 2-1
Santos Piwoda może wreszcie cieszyć się z pełnej puli. Trzy punkty wpadły im na konto po wlace z przedostatnią drużyną w tabeli, Huraganem Gniewczyna. Gospodarze dziękować mogli głównie Łukaszowi Krajewskiemu, który odnotował dwa trafienia, w 41. oraz 90.minucie. Ten ostatni gol okazał się ostatecznie na wagę zwycięstwa.

Dla gości jedyną bramkę w tym spotkaniu odnotował Bartłomiej Słysz, w drugiej połowie meczu.

Start Pruchnik - MKS Kańczuga 0-0
Bez wielkich emocji w Pruchniku, gdzie tamtejszy Start wisi na włosku okręgówki,. niewiele ponad strefą spadkową. W pojedynku z ostatnią Kańczugą kibice nie zobaczyli ani jednej bramki i ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

Biało-Czerwoni Kaszyce - Start Lisie Jamy 2-2
Biało-Czerwoni Kaszyce mimo dziewiątej pozycji w tabeli nadal nie są pewni dalszej gry w okręgówce. Nie ułatwił tego z pewnością podział punktów z wyżej notowanym Startem Lisie Jamy. U gości celni byli Ihor Maliarenko oraz Denis Mostovyi. Punkt gospodarzom udało się zdobyć po golach Konrada Stasiła, a także Mateusza Grabowskiego.

Nerwowość dała się wyczuć przez niemal całe spotkanie, a po meczu interweniować musiała policja.

Hetman Laszki - Pogoń-Sokół Lubaczów 1-3
Niespodzianki nie było, a Hetman Laszki poległ u siebie w starciu z tegorocznym liderem, co jeszcze bardziej pokrzyżowało Laszkom drogę do pozostania w jarosławskiej okręgówce. W pierwszej połowie, an kilka minut przed przerwą na prowadzenie wyszli goście, za sprawą gola Kacpra Ropa.

Na podwyższenie wyniku musieliśmy poczekać do 73.minuty, kiedy to Kamil Matofij odnalazł drogę między słupki rywali. Hetman na tym etapie zdołał zdobyć bramkę kontaktową Waldemara Hirnego, ale ostatecznie Pogoń-Sokół podwyższyła jeszcze nawiązkę, a konkretnie uczynił to Paweł Hass.

Płomień Morawsko - San Gorzyce 3-1
Płomień Morawsko w dobrym stylu melduje się w ścisłej piątce okręgówki. Początek pojedynku wyglądał jednak dosyć wyrównanie. Najpierw gola zdobyli gospodarze, a celnie przymierzył w 35.minucie Jarosław Roman. Do remisowego wyniku doprowadził chwilę później Kacper Kubrak z ekipy Sanu.

Szybko, bo tylko dwie minuty później odpowiedział Płomień. Na prowadzenie wysunął ich Kamil Hulak, a ostateczny wynik 3-1 ustalił na początku drugiej połowy Miłosz Pindak.

Gorliczanka Gorliczyna - Promyk Urzejowice 1-1
Kolejny remis w tej kolejce. Plasująca się tuża za podium Gorliczanka musi pocieszyć się tylko jednym punktem zdobytym w starciu z Promykiem Urzejowice. U gospodarzy celny był w 33.minucie Bartłomiej Hołub, natomiast wśród drużyny przyjezdnych gola odnotował Dawid Bochnak.