2023-06-04 22:50:11

Siarka Tarnobrzeg pokonała Śląsk II Wrocław i zakończyła rozgrywki na drugoligowym froncie

Siarka Tarnobrzeg na pożegnanie z 2 ligą pokonała Śląsk II Wrocław 1-0. Dla obu drużyn był to ostatni mecz na drugoligowym froncie.

W kontekście układu tabeli dla obu zespołów to spotkanie nie miało już większego znaczenia. Zarówno Siarka, jak i Śląsk II Wrocław przed tą kolejką nie mieli już żadnych szans na utrzymanie.

W 6. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Piotr Cichocki, po jego uderzeniu piłka trafiła jednak w słupek, a przy dobitce napastnik gospodarzy trafił prosto w bramkarza. Po tej sytuacji arbiter odgwizdał spalonego.

Tempo meczu nie porywało, a około 20. minuty zaatakowali goście. Z kilku metrów na bramkę uderzał Dawid Bałdyga, jednak trafił w słupek. Siarka odpowiedziała w 39. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzał Krzysztof Zawiślak, ale piłka minimalnie minęła bramkę i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 54. minucie po stracie piłki blisko pola karnego, na uderzenie zdecydował się Jazierski, jednak strzał był zbyt słaby, żeby zaskoczyć Pietrygę. W 67. minucie to Siarka mogła objąć prowadzenie, w idealnej sytuacji pomylił się jednak Krzysztof Zawiślak i skiksował dwa metra od bramki. Minutę później po rzucie wolnym przed szansą stanął  Dawid Bierzało, ale jego strzał z okolicy 5. metra został zablokowany.

W 77. minucie znakomicie z rzutu wolnego przymierzył Pisarczuk, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Pietryga i uratował Siarkę przed startą gola. W 81. minucie w końcu to gospodarze otworzyli wynik tego spotkania, Krzysztof Zawiślak zagrał do Piotra Cichockiego, a ten płaskim strzałem pokonał bramkarza.

W 91. minucie próbowali jeszcze odpowiedzieć przyjezdni, Mateusz Stawny uderzał głową, ale piłka wpadła w ręce golkipera Siarki i ostatecznie to Siarkowcy zakończyli sezon ze zwycięstwem.

W 34. kolejce nie zabrakło jednak emocji, do grona spadkowiczów dołączył Górnik Polkowice, bezpośredni awans obok Polonii Warszawa wywalczył Znicz Pruszków, a do czołowej szóstki rzutem na taśmę awansował Motor Lublin.

1-0 Piotr Cichocki (81)

Siarka Tarnobrzeg: 23. Piotr Pietryga - 47. Igor Woś, 37. Michał Bierzało, 99. Karol Noiszewski (32, 6. Marcel Tyl), 30. Filip Jania (80, 20. Bartosz Sulkowski) - 18. Piotr Cichocki (90, 22. Filip Krempa), 16. Wojciech Bieniarz, 25. Szymon Kaliniec (80, 10. Lukáš Hrnčiar), 14. Kacper Cichoń, 2. Paweł Mróz - 13. Krzysztof Zawiślak.

Śląsk II Wrocław: 1. Bartosz Głogowski - 27. Kuba Lizakowski, 5. Hubert Muszyński, 2. Mateusz Stawny, 18. Patryk Caliński, 14. Michał Szmigiel - 23. Robert Pisarczuk, 10. Mateusz Młynarczyk (83, 4. Jehor Macenko), 16. Jakub Jezierski (68, 11. Szymon Krocz), 7. Przemysław Bargiel - 9. Dawid Bałdyga.

żółte kartki: Cichoń - Stawny, Muszyński, Caliński, Młynarczyk.