2023-06-03 17:26:45

Sokół Sieniawa odrobił straty i pokonał Lubliniankę Lublin!

Po zaciętym spotkaniu Sokół Sieniawa pokonał Lubliniankę Lublin 3-2. Podopieczni Arkadiusza Barana przegrywali już 0-2, ale udało im się odrobić straty i ostatecznie zainkasować komplet punktów.

Ten mecz doskonale mógł rozpocząć się dla Sokoła, w 3. minucie Karol Twardowski wychodził sam na sam z bramkarzem, jednak golkiper wybronił jego uderzenie zza szesnastki. Gospodarze nie pozostawali dłużni i w 7. minucie po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym wykorzysta Dominik Kołacz i skierował piłkę do siatki.

Goście szybko ruszyli do odrabiania strat, jednak brakowało im skuteczności. Kolejny raz nie popisał się Karol Twardowski i golkiper znów wybronił jego uderzenie, a w 15. minucie strzał Mateusza Geńca z okolicy 25. metra zatrzymał się na poprzeczce.

W 28. minucie w polu karnym sfaulowany został Knapp i arbiter podyktował jedenastkę. Rzut karny wykorzystał Patryk Malec i Lublinianka prowadziła już 2-0. W 37. minucie gospodarze mogli jeszcze podwyższyć wynik, jednak w sytuacji sam na sam górą okazał się Bartosz Siryk.

Pięć minut później Sokół Sieniawa zdobył bramkę kontaktową. Po rzucie rożnym, głową na bramkę uderzał Domiinik Ochał, golkiper wybronił jego strzał, ale wobec dobitki Szymona Fereta był już bezradny.

Na drugą połowę obie drużyny również wyszły ofensywnie, w 54. minucie bliski doprowadzenia do wyrównania był Mateusz Sowiński, ale w ostatniej chwili Misiurek wybił mu piłkę sprzed nogi. W 67. Sokół doprowadził do wyrównania, kiedy po rzucie wolnym Igor Tarała skierował futbolówkę do pustej bramki.

Trzy minuty przed końcem tego spotkania ponownie zaatakowali przyjezdni. Oskar Mazgoła otrzymał prostopadłe podanie na wolne pole i uderzył obok bramkarz. Trzecia bramka ostatecznie przyniosła Sokołowi trzy punkty.

1-0 Dominik Kołacz (7)
2-0 Patryk Malec (29)
2-1 Szymon Feret (42)
2-2 Igor Tarała (67)
2-3 Oskar  Mazgoła (87)

Lublinianka Lublin: Błażucki - Płocki, Musiurek, Matyjaszczyk (59 Flis), Knapp (46 Górecki), Skrzycki (73 Mazur), Szczepaniak, Kołacz, Książek (76 Drąg), Brzyski, Malec (73 Choina)

Sokół Sieniawa: Siryk – Geniec, Mac, Ochał, Gdowik (46 Lis) - Feret, Wawryszczuk, Tłuczek (46 Sowiński), Oziębło (60 Persak), Tarała (76 Mazgoła) - Twardowski (46 Majka)