2023-05-27 20:13:00

Wieczysta Kraków pokonana przez Avię Świdnik

Avia Świdnik pokonała u siebie 2-1 Wieczystą Kraków w meczu 31. kolejki 3. ligi gr. IV.

W hitowym starciu 31. kolejki 3. ligi gr. IV Avia Świdnik pokonała u siebie Wieczystą Kraków!

Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził już w 4. minucie Roman Mykytyn

Mecz starali się kontrolować goście, którzy szukali drogi do bramki rywali szczególnie szukając dośrodkowań i strzałów z dystansu.

Avia skutecznie jednak grała w defensywie, a długimi fragmentami potrafiła także pograć w piłkę, oddalając tym samym niebezpieczeństwo od własnej bramki.

Wieczysta dopięła swego dopiero w 75. minucie. Do wyrównania doprowadził wówczas Denys Favorov

Gdy wydawało się, że goście będą w stanie strzelić jeszcze bramkę, która da im zwycięstwo, defensywę drużyny z Krakowa w 85. minucie ponownie przechytrzył kapitan gospodarzy Roman Mykytyn, zapewniając tym samym swojej drużynie zwycięstwo 2-1.

Porażka ta mocno skomplikowała Wieczystej walkę o zwycięstwo w lidze. "Stalówka" po tej kolejce odskoczyła bowiem drużynie z Krakowa na cztery "oczka".

Avia po tym spotkaniu zbliżyła się na zaledwie dwa punkty do wicelidera.

1-0 Roman Mykytyn (4.)
1-1 Denys Favorov (75.)
2-1 Roman Mykytyn (85.)

Avia Świdnik: Rosiak - Akhmedov, Białek, Dobrzyński, Drozd, Kalinowski, Kursa, Maluga, Midzierski, Mykytyn, Uliczny
Wieczysta Kraków: Mikułka - Bąk, Danielak, Gamrot, Jankowski, Kołodziej, Koncewicz-Żyłka, Majewski, Misak, Pietras, Sławczew
Sędziował: Piotr Marcinkowski